Krádež mobilu alebo tabletu či strata dokladov a kľúčov dokáže nielen znepríjemniť život, ale aj poriadne prevetrať peňaženku. Pri obľúbených hodinkách či šperkoch môže vyjsť krádež ešte drahšie. V neposlednom rade môže spôsobiť nepríjemnosti aj zneužitá platobná karta. Toto všetko a ešte mnoho ďalších situácií pomôže vyriešiť Poistenie osobných vecí a karty. Moderné poistenie, ktoré mení stratené či ukradnuté na nové. 

Ochrana aj v digitálnej dobe

Poistenie osobných vecí a karty je dostupné v dvoch podobách. Zatiaľ čo základný balík kryje riziká strát a krádeží vo fyzickom svete, rozšírený balík chráni aj vo svete digitálnom. Klientom pomôže pri problémoch s nákupom na internete (napr. pri nedodaní tovaru alebo dodaní poškodeného tovaru), pri zneužití elektronických platieb, ale aj pri poškodení dobrého mena na internete. Naviac získajú IT podporu vrátane obnovy cenných dát a právnu asistenciu.

Medzi veci, ktoré toto poistenie pokrýva patrí napr. mobilný telefón vrátane jeho obalu a ochrany displeja, tablet, notebook, fotoaparát, videokameru, čítačku pamäťových kariet, power banku, USB disk, adaptér na pripojenie do internetovej siete (Wi-Fi dongle), externý hard disk, pamäťovú kartu, MP3 a MP4 prehrávač, hodinky, slúchadlá a kalkulačku. Mobilný telefón, notebook, tablet a kľúče môžu v krytí byť dve – služobný a súkromný.

Ale patria sme aj stravné lístky, platobné poukážky, kozmetika, písacie potreby, vreckové a multifunkčné nože či šperky.

Získať ho je možné jednoducho prostredníctvom všetkých kanálov banky – cez Georgea, webstránku, call centrum či v pobočke. Môžu si ho zriadiť aj tí, ktorí nie sú klientmi Slovenskej sporiteľne, poistenie platobnej karty sa však vzťahuje len na kartu vydanú Slovenskou sporiteľnou. Poistné krytie sa vzťahuje aj na udalosti v zahraničí. Slovenská sporiteľňa ho ponúka v spolupráci s poisťovňou BNP Paribas Cardif.

Príklady plnenia reálnych poistných udalostí:

 • klientka stratila svoje okuliare cestou domov z kúpaliska – hradili sme jej nové okuliare za 350 eur
 • študent si omylom vylial kávu do svojho notebooku, ktorý obsahoval jeho diplomovú prácu, notebook prestal fungovať. Poskytli sme technickú podporu pri obnove dát z poškodeného zariadenia.
 • klientovi bolo vykradnuté auto, vypojením elektronického zámku a z priestoru vozidla mu bola odcudzená osobná taška s firemným notebookom – hradili sme za notebook 770 eur a za tašku 40 eur
 • klient prišiel s rodinou autom k jazeru, auto zamkol a cestou k vode stratil kľúče (od auta) – hradili sme náklady spojené s výrobou kľúčov 520 eur
 • klientke sa cez okno do bytu vlámali zlodeji, behom času, kedy bola v práci a ukradli jej fotoaparát – hradili sme fotoaparát 500 eur
 • klientke na dovolenke v Kostarike strhli z ramena tašku so všetkými osobnými vecami a utiekli – hradili sme platobné karty 20 eur, poplatky za nové doklady 20 eur, taška 20 eur, peňaženka 135 eur,  mobilný telefón 800 eur, parfum 20 eur

Balík ŠTANDARD za 3,99 € mesačne kryje:

 • Krádež: mobil, tablet, notebook, hotovosť, hodinky, šperky a ďalšie
 • Strata a krádež: platobné karty, osobné doklady, peňaženka, taška, kľúče, okuliare, lieky a zdravotnícke pomôcky
 • Zneužitie: platobná karta a karta SIM

Balík PREMIUM za 4,99 € mesačne kryje:

 • Krádež: mobil, tablet, notebook, hotovosť, hodinky, šperky a ďalšie
 • Strata a krádež: platobné karty, osobné doklady, peňaženka, taška, kľúče, okuliare, lieky a zdravotnícke pomôcky
 • Zneužitie: platobná karta a karta SIM
 • Zenužitie elektronických platieb
 • Nákupy na internete
 • Asistenčné služby a v rámci nich asistenciu pri poškodení dobrého mena na internete, obnovu dát do hodnoty 800 eur, IT podporu či právnu asistenciu

Čo potrebujete na to, aby ste získali peniaze späť za veci, ktoré už nemáte?

Pokiaľ príde k odcudzeniu vecí, je potrebné doložiť kópiu policajného dokladu. Poisťovňa akceptuje aj doklad od Polície vystavený v zahraničí v cudzom jazyku. Poistený ho môže spolu s vyplneným a podpísaným Oznámením o poistnej udalosti zaslať mailom alebo poštou spolu so všetkými ostatnými požadovanými dokladmi priamo do Poisťovne.

Pri strate vecí nie je potrebné, aby poistený predložil kópiu policajného dokladu.

V oboch prípadoch pri strate aj odcudzení však klient má predložiť doklad o pôvodnej kúpnej cene a tiež doklad o kúpnej cene nadobudnutej náhrady za stratenú alebo odcudzenú vec.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.