Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ešte do konca augusta je možné podávať prihlášky do Automation Awards 2020. Súťaž vyhlasuje globálny líder robotickej automatizácie procesov (RPA), spoločnosť UiPath, v spolupráci s Microsoftom. Je určená začínajúcim aj rozvíjajúcim sa firmám v oblasti B2B softvérovej robotizácie z regiónu strednej a východnej Európy. Prihlásiť sa môžu do 30. augusta prostredníctvom webovej stránky https://www.uipath.com/company/automation-awards-cee-edition.

V hre je finančná odmena 50 000 EUR od Microsoftu, odborné poradenstvo, technická a marketingová podpora od expertov UiPath a prístup k portfóliu globálnych klientov tejto spoločnosti.

„Automatizácia už dlhší čas mení svet a súčasná kríza túto zmenu ešte viac urýchlila. V tomto roku je preto pre slovenské startupy a scaleupy súťaž Automation Awards obrovskou príležitosťou získať podporu svetových lídrov v odbore. A to práve v období, keď spoločnosť aj ekonomika inovácie a pomoc potrebujú  viac ako kedykoľvek predtým,“ povedal Rudolf Urbánek, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

Posledné mesiace ukázali, že práve automatizácia procesov pomáha firmám prekonať krízu súvisiacu s opatreniami, ktoré sa po celom svete zavádzali kvôli ochoreniu COVID-19. Aj preto, po úspešnom prvom ročníku v minulom roku, pokračuje UiPath vo vyhľadávaní a oceňovaní inovátorov, ktorí majú potenciál rozvinúť prostredie robotickej automatizácie v globálnom meradle. Súčasne, spolu s Microsoftom, napĺňajú svoj záväzok podporovať prostredie startupov a scaleupov v krajinách strednej a východnej Európy a Turecka.

Do súťaže UiPath Automation Awards 2020 sa môžu účastníci hlásiť v dvoch kategóriách. Prvá je určená pre startupy s najmenej dvojčlenným tímom a so životaschopným produktom v oblasti robotickej automatizácie. Podmienkou je, že doteraz získali na financovanie projektu menej ako jeden milión dolárov.

Na víťazov čaká finančná odmena od Microsoftu vo výške 50-tisíc EUR, odborné poradenstvo od UiPath, marketingová a technologická podpora na 12 mesiacov a možnosť prezentovať svoje riešenie na akciách organizovaných spoločnosťou UiPath.

Druhá kategória Automation Awards Scale-ups je určená scaleupom, podnikom vo fáze rozvoja. Prihlasovať sa môžu firmy so stabilným a viac ako štvorčlenným tímom. Musia disponovať funkčným produktom, ktorý si kúpili minimálne traja zákazníci, a zároveň tým získali na financovanie projektu menej ako tri milióny dolárov.

Víťaz ocenený v tejto kategórii získa od lídrov spoločnosti UiPath mentoring, podporu predaja, možnosť predstaviť víťaznú technológiu jej globálnym zákazníkom, prezentovať projekt na UiPath Immersion Lab, ako aj prostredníctvom ďalších kanálov tohto svetového lídra robotickej automatizácie procesov.

UiPath sa pred 15 rokmi zapojila do programu Microsoftu pre startupy a staleupy a následne sa stala jeho dlhoročným partnerom. Dnes je tento svetový líder RPA s hodnotou 10,2 miliardy dolárov historicky najrýchlejšie rastúcou spoločnosťou v oblasti podnikového softvéru.

Značky: