Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Techloop.io prináša v týchto dňoch aj vďaka finančnej investícii od medzinárodnej investičnej skupiny Rockaway Capital na Slovensko revolučné riešenie v oblasti IT recruitingu.

Služby startupu, ktorý funguje v Česku od januára 2016, využívajú už tisíce vývojárov a stovky spoločností a počet nových užívateľov rastie o 50% mesačne. Výhodou riešenia je, že potenciálni kandidáti dostávajú ponuky práce priamo od IT spoločností pri zachovaní svojej anonymity. Pokiaľ vďaka systému získajú prácu, dostanú naviac 500 EUR ako bonus.

Firmám ponúka Techloop prístup k veľkému množstvu kvalifikovaných kandidátov za poplatok o cca 40% nižší ako pri klasickom nábore, pričom sa platí iba pri úspešnom zamestnaní kandidáta. Na českom virtuálnom trhu práce zameranom na IT expertov je aktuálne jasnou jednotkou. Vo svojej databáze má viac ako 400 firiem a okolo 5 000 kandidátov.

Jej zakladatelia, Paul Cooper, Joao Duarte a Andrew Elliott, sa inšpirovali americkým portálom Hired.com, ktorý sa po svojom spustení stal najpoužívanejším HR nástrojom Silicon Valley. Spúšťačom projektu bola ich nespokojnosť s praxou personálnych agentúr v oblasti náboru IT profesionálov.

Našim cieľom je transparentná komunikácia medzi vývojármi a potenciálnymi zamestnávateľmi. Podstatou systému je komplexný popis pracovnej pozície aj s výškou ponúkaného platu. Výhodou pre IT odborníkov je, že zostávajú v anonymite. Na základe registrácie buď dostávajú ponuky priamo od firiem, alebo môžu sami kontaktovať tú, ktorá  ich svojou ponukou najviac zaujme,” vysvetľuje Joao Duarte, CEO a spoluzakladateľ Techloop.

Identita kandidáta je odhalená až keď sa rozhodne akceptovať ponuku. Pokiaľ sa s firmou dohodne, po ukončení skúšobnej doby získa od Techloopu ešte bonus vo výške 500 EUR. Pre firmy je model atraktívny tým, že svoj profil, ako i celú komunikáciu s kandidátmi, si manažujú sami – bez pomoci tretej strany. Naviac, oproti personálnym agentúram, sú služby v priemere o 40% lacnejšie.

Paul Cooper, ďalší zo zakladateľov a COO, dodáva: “Máme veľmi ambiciózne plány. Chceme, aby sa Techloop stal dominantným hráčom na trhu IT recruitingu v celej strednej a východnej Európe. Už teraz sa rozhliadame po ďalších regiónoch, ktoré by mohli z nášho modelu profitovať.“

Spoločnosť Techloop získala v januári počiatočný kapitál od firmy Rockaway Ventures, divízie medzinárodnej investičnej skupiny Rockaway Capital, ktorý jej umožní pokračovať vo vylepšovaní produktu a v realizácii plánovanej expanzie.Po vstupe na slovenský trh bude nasledovať poľský a maďarský. Plánuje sa i rozšírenie služieb o prvky gamifikácie, online testy či hackathony pre klientov.

Značky: