Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Skupina Zumtobel Group predstavuje v úvode roka smart riešenie pre ovládanie interiérového osvetlenia BasicDIM Wireless.

BasicDIM Wireless: jednoduchosť, ľahkosť, flexibilita

Inteligentné bezdrôtové riadenie osvetlenia sa vyznačuje hlavne svojou jednoduchosťou a flexibilitou. Ako napovedá názov, základ BasicDIM Wireless tvoria iba svietidlá s bezdrôtovým modulom a aplikácia, prípadne bezdrôtový ovládač umiestnený na stene.

Systém BasicDIM Wireless je jednoduchý na inštaláciu a ovládanie až 50 svietidiel, zároveň však ponúka celý rad funkcií. Zákazník tak môže ovládať jednotlivé svietidlá alebo z nich podľa potreby vytvárať skupiny, využiť prednastavené scény osvetlenia alebo prispôsobiť osvetlenie aktuálnej nálade a požiadavkám. Rozostup medzi mobilným zariadením a prvým svietidlom je až 15 metrov, rozostupy medzi jednotlivými ovládanými svietidlami môžu byť 4 metre.

Ideálne uplatnenie: kancelárie, maloobchod, showroomy

Systém pre riadenie osvetlenia BasicDIM Wireless je ideálny pre kancelárie typu „open space“ alebo maloobchodné predajne. Uplatnenie ale nájde aj na recepciách, v showroomoch alebo aj liečebných či rekreačných zariadeniach. V ponuke značiek Zumtobel a Thorn je k dispozícii celý rad kancelárskych svietidiel (Mirel, Vaero, Ondaria, Mellow Light, Claris evolution alebo IQ Wave) a svietidiel pre osvetlenie maloobchodných predajní a showroomov (Panos, Vivo, Diamo, Cardan evolution, Chalice a iné) s technológiou BasicDIM Wireless.

4remoteBT: inteligentná aplikácia pre jednoduché ovládanie

Osvetlenie sa obsluhuje prostredníctvom aplikácie 4remoteBT od značky Tridonic, ktorá je dostupná zdarma pre iOS aj zariadenia s Androidom: smartphony, tablety, smart hodinky. Prostredníctvom nich sa dajú ovládať skupiny svietidiel, vizualizovať systém, nastaviť a ovládať scény, stlmiť intenzita, prispôsobiť teplota chromatickosti, použiť časovač zohľadňujúci východ a západ slnka, zladiť osvetlenie s cirkadiánnym rytmom alebo riadiť osvetlenie na základe detekcie prítomnosti osôb.

Bluetooth Low Energy: najnovšia bezdrôtová technológia

Riešenie BasicDIM Wireless je založené na najvyspelejšej bezdrôtovej technológii Bluetooth Low Energy, ktorá predstavuje vysoko spoľahlivú sieť a umožňuje ľahko realizovať aktualizácie firmwaru a akejkoľvek zmeny. Aplikácia BasicDIM Wireless je kompatibilná so zariadeniami typu smartphony, tablety či smart hodinky, ktoré využívajú ako operačný systém Android, tak iOS.

Aplikácia bola vytvorená odborníkmi na užívateľské rozhranie tak, aby ju zákazníci mohli používať bez ohľadu na svoju technickú zdatnosť. Konzervatívnejší z nich môžu okrem aplikácie využiť aj tradičný nástenný ovládač.

Značky: