Počet opráv je skutočne vysoký.

Smartfóny Google Pixel a Essential Phone, dostávajú februárové bezpečnostné aktualizácie. Opravujú neuveriteľných 42 problémov. Najnovšia zostava bezpečnostných záplat, si razí svoju cestu do zariadení od Googlu, formou OTA aktualizácií. Dostávajú sa na všetky tri generácie Pixel smartfónov, ako aj do tabletu Pixel C a jedného smartfónu mimo Google rodinu. Nie je prekvapením, že tým smartfónom je práve  zariadenie od otca Androidu, Andyho Rubina – Essential Phone.

Je zaujímavé je, že informačný bulletin o februárovej aktualizácii Pixelov neuvádza žiadne bezpečnostné záplaty, ktoré by opravovali zraniteľnosť a chyby, ktoré sú úzko spojené so zariadeniami spoločnosti Google. Na druhej strane sa v aktualizácii objavilo neuveriteľných, až 42 problémov.

V najnovšom vydaní Android Security Bulletin, je spomenutá kritická bezpečnostná chyba vo Frameworku, ktorá môže povoliť útočníkovi použiť špeciálne vytvorený PNG súbor, na vykonanie špecifického útoku.

Popis tohto kritického problému a počet slabín, ktoré spoločnosť Google tento mesiac opravila je naozaj veľký, pričom neexistujú žiadne správy (našťastie) o aktívnom zneužití alebo zneužívaní týchto novo ohlásených problémov.

Ďalšou zaujímavosťou a trochu neštandardným postupom je, že februárová aktualizácia je v skutočnosti rozdelená na dva bezpečnostné balíky, ktoré môžu ostatní výrobcovia Android zariadení distribuovať samostatne alebo aj spolu. Spoločnosť Google samozrejme odporúča, aby boli bezpečnostné záplaty súčasťou jednej aktualizácie. Nebuďte ale prekvapení, pokiaľ vo februári obdržíte bezpečnostné záplaty s dátumom 1. a 5. februára.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Microsoft radí: 8 spôsobov, ako sa chrániť v online svete

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.