Inteligentná domácnosť bude ešte inteligentnejšia.

SmartThings je technológia, ktorá umožňuje prepojenie rôznych zariadení v domácnosti a pomáha formovať budúcnosť internetu vecí (IoT). Softvérová implementácia SmartThings Hub premieňa produkty spoločnosti Samsung na riadiace centrá modernej domácnosti, ktoré umožňujú bezproblémové prepojenie a ovládanie širokého spektra podporovaných zariadení, ktoré malo doteraz svoje obmedzenia. To sa má v blízkej budúcnosti zmeniť.

Nová správa z portálu PhoneArena uvádza, že aplikácia SmartThings bude pravdepodobne už čoskoro schopná ovládať tisícky zariadení. Všetko podstatné o tejto zásadnej inovácii by malo byť údajne odprezentované už počas výstavy IFA 2022, ktorá sa bude konať 2. septembra v Berlíne.

Zdroj: Samsung

Samsung by mal počas výstavy ukázať novú technológiu, vďaka ktorej bude aplikácia Smart Things schopná ovládať oveľa viac inteligentných spotrebičov, ktoré sú vyrábané 11 spoločnosťami združenými v aliancii HCA (napr. Samsung, Electrolux Group, GE Appliances, Haier…). 

Je tak možné, že po vydaní aktualizácie budú používatelia aplikácie Smart Things schopní ovládať obrovské množstvo rôznych zariadení prostredníctvom iba jednej platformy. Predpokladáme aj, že tieto zariadenia bude možné ovládať aj pomocou hlasových asistentov Google Assistant a Amazon Alexa.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.