Sony PlayStation 5: Takto vyzerá oficiálne logo, poznáme kľúčové vlastnosti novej konzoly

0

Sony samotnú konzolu zatiaľ neukázalo.

Na veľtrhu CES 2020 bolo oficiálne predstavené logo konzoly PlayStation 5. Pôvodne sa špekulovalo, že japonská spoločnosť prezradí viac informácií alebo dokonca ukáže samotnú konzolu, avšak vo výsledku sa musíme uspokojiť iba s logom.

Logo pre PlayStation 5 má dobre známy dizajn. V porovnaní s tým pre PS4 sa odlišuje iba číslicou. Sony v rámci svojej tlačovej konferencie takisto pripomenulo kľúčové vlastnosti novej konzoly.

PlayStation 5 ponúkne vyšší výkon, ktorý bude podporovať aj vykresľovanie hier v 8K rozlíšení. Nová konzola bude mať vo výbave rýchle SSD úložisko, podporu pre ray tracing, blu-ray mechaniku s podporou Ultra HD diskov a tiež ponúkne trojrozmerný zvuk.

Z hľadiska hrateľnosti sa môžeme tešiť na adaptívne zadné tlačidlá gamepadu, ktoré by mali posunúť zážitok z hrania na ďalšiu úroveň. Zadné tlačidlá budú meniť svoj odpor v závislosti od hernej situácie. Ovládač tiež ponúkne precíznejšiu haptickú spätnú väzbu.

Pripomeňme, že Sony už dávnejšie potvrdilo, že PlayStation 5 príde na trh koncom aktuálneho roka.

Zdroj titulnej fotografie: Sony

Prečítajte si aj:

Oficiálne: Sony PlayStation 5 príde na trh budúci rok, prinesie tieto vylepšenia

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>