Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Sony, svetová jednotka v oblasti digitálneho spracovania obrazu a najväčší svetový výrobca snímačov obrazu, dnes predstavila svoj všestranný model RX0 s novými, klasickými aj bezdrôtovými riešeniami pre viac fotoaparátov. Výsledkom je väčšia flexibilita, kreativita a využiteľnosť pre súčasných tvorcov.

Model RX0, predstavený na veľtrhu IFA 2017, prináša pokročilé funkcie kvality obrazu známej série fotoaparátov Sony RX v robustnom, vodotesnom a veľmi kompaktnom tele s rozmermi 59 mm x 40,5 mm x 29,8 mm (Š x V x H) a s hmotnosťou len 110 g. Či už ho použijete samostatne, alebo v kombinácii s ďalšími fotoaparátmi RX0 na snímanie z rôznych smerov a uhlov, vďaka svojej miniatúrnej veľkosti a všestrannému využití je tento nový fotoaparát výkonným nástrojom. Prístroj sa vyznačuje plne symetrickou polohou objektívu a funkciou stranového prevrátenia obrazu (image flip). Získate tak väčšiu flexibilitu pri montáži v stiesnených priestoroch, a navyše rozšírite svoj tvorivý potenciál.

Kompaktný fotoaparát RX0 ponúka dva typy riešení na snímanie viacerými fotoaparátmi a na ich ovládanie: riešenie s komunikáciu po drôte pre dokonale presné ovládanie a synchronizáciu fotoaparátov a bezdrôtové riešenia pre väčšie pohodlie a flexibilitu.

Nové snímanie z viacerých strán s a ovládač fotoaparátu pre RX0

Spoločnosť Sony predstavila nový prídavný ovládač fotoaparátu (model CCB-WD1), ktorý je možné pripojiť k fotoaparátu RX0 a umožňuje ovládanie pomocou internetového prehliadača na počítači prostredníctvom pevného pripojenia cez protokol IP. Vďaka prevedeniu ovládacieho signálu do formátu IP sa dá spoľahlivo ovládať nastavenie fotoaparátu z akéhokoľvek umiestenia pomocou jedného pripojeného počítača. Pevné pripojenie ovládača fotoaparátu taktiež umožňuje omnoho stabilnejšie ovládanie a synchronizáciu viacerých párov fotoaparátov RX0 a ich ovládačov. Je možné pripojiť až 100 jednotiek, tvorcovia tak môžu vytvárať špičkové filmové efekty, vrátane efektu „bullet-time“ či virtuálnej reality, a fotografovať kľúčové momenty z jedinečných uhlov.

Ak používate viac dvojíc fotoaparátov RX0 a tiež ovládačov fotoaparátu, môžete na všetkých pripojených prístrojoch zároveň spustiť nastavenie a púšťať a zastavovať záznam. K dispozícii je navyše funkcia synchronizácie videa, ktorá dovoľuje nastaviť časovanie snímok, a umožňuje tak jednoduchú synchronizáciu medzi všetkými pripojenými fotoaparátmi. Výsledkom je redukcia časových odstupov medzi jednotlivými fotoaparátmi a jednoduchšie spájanie viacerých snímok dohromady pri vytváraní špeciálnych efektov.

Súbory je taktiež možné prenášať priamo do pripojeného počítača, zároveň ich môžete ľubovoľne pomenovať či premenovať a zabrániť tak ich zámene pri práci s viacerými fotoaparátmi. Celkovo sa dá vzájomne prepojiť až 100 rôznych fotoaparátov RX0 a ovládačov fotoaparátov CCB-WD1 a získať tak video prenos z viacerých prístrojov so živým náhľadom. Užívateľ si navyše pomocou ovládacieho panelu fotoaparátu môže jednoducho upraviť užívateľské nastavenia a režimy fotografovania pre všetky pripojené fotoaparáty.

Vylepšené snímanie z viacerých strán s bezdrôtovým prenosom a novou aplikáciou PlayMemories Mobile

Aplikácia PlayMemories Mobile od Sony vo svojej najnovšej verzii 6.2 rozširuje možnosti ovládania viacerých fotoaparátov v kombinácii s modelom RX0. Nová verzia mobilnej aplikácie umožňuje užívateľom prepojiť smartfón alebo tablet prostredníctvom prístupového bodu s až 50 fotoaparátmi RX0 a všetky ich ovládať súčasne. Okrem už existujúcej možnosti meniť hlavné nastavenia fotoaparátov je teraz možné všetky prístroje súčasne zapínať a vypínať. Užívatelia tak môžu priradiť jednotlivé fotoaparáty k zvláštnym ‚skupinám‘ a prostredníctvom nich ich ovládať či nimi robiť snímky.

Nová aplikácia PlayMemories Mobile, verzia 6.2 bude k dispozícii tento mesiac.

Značky: