Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Sony oznámila aktualizáciu firmwaru pre prémiový soundbar HT-A7000, ktorá prináša vysoko oceňovanú funkciu 360 Spatial Sound Mapping.

Prvýkrát túto funkciu predstavila spoločnosť Sony v systéme domáceho kina HT-A9 v roku 2021[1]. Zákazníci získajú prístup k tejto inovatívnej funkcii po pripojení soundbaru k novým bezdrôtovým zadným reproduktorom Sony SA-RS5, ktoré budú uvedené na trh v lete 2022, alebo k aktuálne dostupným bezdrôtovým zadným reproduktorom SA-RS3S.

Vďaka revolučnej technológií 360 Spatial Sound Mapping od spoločnosti Sony, môžu zákazníci vnímať zvuk zo všetkých smerov a vzdialeností. Pomocou technológie Sound Field Optimization využíva soundbar vstavané mikrofóny na dômyselné meranie relatívnej výšky, polohy soundbaru a zadných reproduktorov. Technológia 360 Spatial Sound Mapping potom vytvára viac virtuálnych reproduktorov syntézou zvukových vĺn na základe informácií o ich polohe. Vďaka tejto technológii vyplní široké priestorové zvukové pole od Sony každú časť obytného priestoru, takže si všetci môžu vychutnať rovnako kvalitný zvuk, nech už sa nachádzajú kdekoľvek v miestnosti.

Užívatelia môžu svoj zážitok umocniť aj prepojením s kompatibilným televízorom BRAVIA™ XR. Pomocou funkcie Acoustic Center Sync[2] sa soundbar aj televízor BRAVIA XR premenia na stredový reproduktor systému domáceho kina a to v rámci nastavenia 360 Spatial Sound Mapping1,2. To umožňuje, aby zvuk presne zodpovedal dianiu na obrazovke a zabezpečil tak čistejšie dialógy a podmanivejší zážitok.

Pridajte voliteľné bezdrôtové zadné reproduktory SA-RS5 a od leta 2022 si doprajte bohatší a pohlcujúci zážitok z priestorového zvuku 360 Spatial Sound.

Nové bezdrôtové zadné reproduktory Sony SA-RS5[3]poskytujú optimálnu kvalitu zvuku a širokú smerovosť pre 360 Spatial Sound v kombinácii s kompatibilným soundbarom. Sú vybavené reproduktormi smerujúcimi nahor pre bohatší a pohlcujúci priestorový zvuk 360 Spatial Sound a tiež zabudovanú batériu[4], ktorá vydrží až 10 hodín prehrávania. 

Kľúčové vlastnosti bezdrôtových zadných reproduktorov SA-RS5:

  • Produkujú pohlcujúci a čistý zvuk: Reproduktory smerujúce nahor odrážajú zvuk od stropu a zabezpečujú tak pôsobivejší zvuk z priestoru nad hlavou. Oba široko smerové woofery a mäkké kopulovité výškové reproduktory vytvárajú bohatú, rozsiahlu zvukovú scénu, ktorá ponúka výnimočnú čistotu. Duálne pasívne žiariče zas zvýrazňujú nízke tóny a dodávajú basom silu.
  • Dlhá výdrž batérie4: Vďaka až 10-hodinovej výdrži plne nabitej batérie, ponúkajú reproduktory flexibilnú inštaláciu, ktorá sa hodí do akejkoľvek obývačky. Je možné ich nabíjať tak, aby neboli na očiach, ľahko ich zapnúť a automaticky nadviazať bezdrôtové spojenie s kompatibilným soundbarom. Všetko je rýchle a jednoduché, bez potreby nevzhľadných káblov. Ak sa aj ponáhľate, už len 10 minútové nabíjanie vám zabezpečí fungovanie až na 90 minút[5]. Zadné reproduktory SA-RS5 je možné používať na batériu, rovnako tak aj pripojené do elektrickej siete.
  • Kalibrácia zvuku jediným dotykom: SA-RS5 je vybavený tlačidlami OPTIMIZE a dvoma mikrofónmi v každom reproduktore. Stlačením tlačidla OPTIMIZE na jednotke, aktivujete funkciu Sound Field Optimization a reproduktory v kombinácii s kompatibilným soundbarom, ktoré pomocou dvoch mikrofónov inteligentne zmerajú vzdialenosť medzi reproduktormi a stropom.
  • Dizajn, ktorý ľahko splynie: Tieto reproduktory boli navrhnuté tak, aby vzhľadovo ladili s kompatibilnými soundbarmi Sony.

Valcovitý tvar predstavuje jeden celistvý blok a ich rovná zadná strana dokonale prilieha k stene.

Cena a dostupnosť:

Odporúčaná maloobchodná cena modelu SA-RS5 je 789 EUR a bude v predaji od leta 2022 u vybraných predajcov. Úplný zoznam špecifikácií a informácií nájdete na adrese: https://www.sony.sk/electronics/volitelne-reproduktory/sa-rs5


[1] Aby ste si mohli vychutnať priestorový zvuk 360 Spatial Sound pomocou technológie 360 Spatial Sound Mapping, sú potrebné kompatibilné zadné reproduktory (SA-RS3S, SA-RS5) a aktualizácia softwaru soundbaru. Aktualizácia softwaru bude k dispozícii na jar 2022. Aktualizácia softwaru soundbaru OTA (Over-The-Air) bude dostupná od jari 2022. Pre aktualizáciu softwaru je nutné sieťové pripojenie. Zadné reproduktory nemusia byť k dispozícii vo všetkých krajinách a regiónoch.

[2] Režim BRAVIA Acoustic Center Sync je kompatibilný s nasledujúcimi modelmi: Z9K, A95K, A90K, A80K, X95K, X90K, Z9J, A90J, A80J a X95J.  Dostupnosť produktov sa v jednotlivých krajinách líši.

3 Je nutné použiť kompatibilný soundbar HT-A7000 (predáva sa samostatne).

4 Doba nabíjania vstavanej batérie trvá približne 4 hodiny (pri použití dodaného sieťového adaptéra). Skutočná doba nabíjania sa môže od vyššie uvedenej doby líšiť v závislosti na okolitej teplote a podmienkach používania.

[5] Pri použití dodávaného AC adaptéra.

Značky: