Portál DxOMark zverejnil výsledky hĺbkovej analýzy fotoaparátov vlajkovej lode Xperia 5.

Tento smartfón bol predstavený počas septembrovej výstavy IFA 2019 v Berlíne. Model Xperia 5 je oproti Xperii 1 menší s takmer identickou výbavou, pričom taktiež dostal do svojej výbavy trojicu fotoaparátov s 12 Mpx snímačmi. Výsledky fotoaparátov môžeme prirovnať ku Galaxy Note8 alebo iPhonu 8 Plus.

Aj keď oproti Xperia 1 došlo v prípade fotoaparátov k viacerým zlepšeniam, DxOMark nebol z Xperia 5 príliš nadšený. Celkové skóre 95 (Xperia 1 dostala 91 bodov) je zložené z kombinovaného výsledku 101 bodov pre fotografie a 83 pre video. Mierne vylepšenia pri fotografii je badať v expozícii, textúrach, artefaktoch, nočných a širokouhlých záberoch (s miernym poklesom farby), automatického zaostrenia a priblíženia. DxOMark aj napriek tomu tieto rozdiely označil za nie príliš významné, pretože obe zariadenia považuje za porovnateľné.

Ďalej sa pozrieme na slabiny výkonu fotoaparátu

Sony Xperia 5 vs. Sony Xperia 1 vs. Huawei P30 Pro

Sony Xperia 5 vs. Sony Xperia 1 vs. Huawei P30 Pro

Prvú nevýhodu je badať pri dynamickom rozsahu, kde je badať jednoduché orezávanie scén s vysokým kontrastom. Farebné podanie by bolo možné vylepšiť aj s neutrálnejším vyvážením bielej. Aj keď výkon pri slabom osvetlení celkovo nie je zlý, stále je badať pomerne veľa šumu v tmavých okrajoch záberu. Automatické zaostrovanie funguje pomerne rýchlo, bolo konzistentné a presné.

Sony Xperia 5 vs. Sony Xperia 1 vs. Huawei P30 Pro

Sony Xperia 5 vs. Sony Xperia 1 vs. Huawei P30 Pro

Pokles kvality je badať predovšetkým pri priblížení fotografií. Opäť tak vystúpili do popredia nereálne detaily a textúry s nestabilnou expozíciou a zaostrením.

Video zaznamenalo rovnaký problém s obmedzeným dynamickým rozsahom pri jasnom vonkajšom prostredí. Existujú tiež určité nedokonalosti s vyvážením bielej farby a nestabilným automatickým zaostrovaním. Dobrou správou je, že expozícia zostáva presná a šum je dobre kontrolovaný účinnou stabilizáciou.

Výrez: Sony Xperia 5 vs. Sony Xperia 1 vs. Huawei P30 Pro

Výrez: Sony Xperia 5 vs. Sony Xperia 1 vs. Huawei P30 Pro

Zdroj: DxOMark

Prečítajte si aj:

Sony Xperia 5: Malý veľký telefón (RECENZIA)

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.