Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Filmová a distribučná spoločnosť SPI International uzavrela dohodu so Sony Pictures Television (SPT) v Holandsku o prevzatí lineárnych kanálov a všetkých digitálnych služieb Film1. Spoločnosť SPI International získala od spoločnosti Sony Pictures Television (SPT) Networks kanály pod značkou Film1, holandskej služby prémiovej televízie a videa na vyžiadanie. Podľa dohody bude SPI vlastniť značky Film1 a bude aj naďalej prevádzkovať všetky svoje digitálne služby týchto platforiem.

SPI bude od 1. augusta 2019 vlastniť značku Film1 a bude prevádzkovať štyri platené filmové programy Film1 – Film1 PremiereFilm1 DramaFilm1 Action a Film1 Family. SPI ako nový majiteľ bude aj naďalej ponúkať oba lineárne kanály a digitálne služby v Holandsku. Film1 v súčasnosti ponúka programy z holandskej a medzinárodnej produkcie na svojich filmových kanáloch, ktoré sú k dispozícii na rôznych káblových platformách, DTH a IPTV.

„Sme radi, že môžeme oznámiť akvizíciu značiek Film1 v Holandsku. SPI poskytuje viac ako 20 rokov služby prémiových filmov pre stovky operátorov v 45 krajinách. Ako domov dobrých filmov sa SPI neustále snaží priniesť svojim divákom na celom svete kvalitný obsah. Vďaka pridaniu značiek Film1 do našej pestrej ponuky lineárnych kanálov a moderných digitálnych služieb môžeme tiež po novom zdieľať náš prémiový obsah so všetkými milovníkmi filmov v Holandsku,“ povedal Berk Uziyel, generálny riaditeľ SPI International.

SPI International ponúka lineárne a digitálne filmové služby prostredníctvom rôznych spôsobov príjmu pre zaistenie všestrannej zábavy. Pod vlastníctvom SPI bude Film1 vysielať širokú škálu prémiových filmov od globálnych distribútorov, ku ktorým budú mať ich predplatitelia prístup na všetkých typoch zariadení a obrazovkách.

Akvizícia značiek Film1 je priamym dôkazom trvalého záväzku spoločnosti SPI k ďalšiemu rozšíreniu vysoko úspešného a diverzifikovaného distribučného portfólia naprieč Európou. V rámci multiteritoriálnych obchodov SPI s partnermi v oblasti produkcie a distribúcie obsahu na svetovej úrovni bude Film1 v Holandsku celkom bez reklám a bude zahŕňať rozsiahly výber prémiového obsahu, ktorý uspokojí množstvo chutí a potrieb.

Značky: