Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť BASF, najväčšia chemická spoločnosť na svete a líder v oblasti výskumu a vývoja, opätovne dáva šancu startupom a inovátorom z 11 krajín strednej a juhovýchodnej Európy, vrátane Slovenska, zapojiť sa do súťaže BASF Innovation Hub.

Účasť je bezplatná, pričom predložené nápady by mali ponúknuť konkrétne riešenia v oblasti zelenej a digitálnej transformácie. Súťaž BASF Innovation Hub 2023 sa tento rok zameriava na čisté technológie, obehové hospodárstvo a riešenia prispievajúce k naplneniu európskej  stratégie Z farmy na stôl.

„Svet startupov je úžasné miesto, pretože nikdy neviete, aké nápady víria v hlavách ľudí, ktorí vytvárajú niečo od nuly, alebo sa snažia svojimi riešeniami uľahčiť život či zlepšiť potreby ľudstva. Avšak väčšina týchto myšlienok zostane len na papieri, ak im nie je poskytnutá potrebná podpora na ich zhmotnenie, pretavenie do užitočných, použiteľných a udržateľných projektov na voľnom trhu. Práve udržateľnosť zastrešuje tohtoročnú tému súťaže Innovation Hub – Vízia 2050 – ktorá je v súlade s cieľom Európskej únie mať z Európy do roku 2050 prvý klimaticky neutrálny kontinent,” povedal Ivan Staňa, Country Manager spoločnosti BASF Slovensko spol. s r.o.

Súťaž BASF Innovation Hub je určená startupistom a individuálnym inovátorom, ktorí majú viac ako 18 rokov. Svoje prihlášky môžu podávať už od dnes, 1. júna do polnoci 29. septembra 2023. V lokálnom kole budú mať súťažiaci zo Slovenska šancu obhájiť svoje nápady v konkurencii návrhov z Česka a Rakúska. Dvaja víťazi lokálneho kola automaticky postúpia do veľkého finále súťaže BASF Innovation Hub 2023, kde si zmerajú sily spolu s ďalšími 4 víťazmi zo zvyšných krajín strednej a juhovýchodnej Európy. Celkový víťaz súťaže získa cenu 5 000 eur.

Ivan Staňa ďalejpoznamenal, že medzinárodná súťaž BASF Innovation Hub poskytuje nielen rozvojovú podporu víťazovi, ale zároveň ponúka všetkým účastníkom pomoc v oblasti publicity, odborných znalostí a príležitosti na vytváranie nových kontaktov. „Žijeme v dobe rýchleho rozvoja, keď je cesta od nápadu
k realizácii technicky uskutočniteľnejšia než pred päťdesiatimi či dokonca dvadsiatimi rokmi. Verím, že veľké spoločnosti so svojou rozvinutou infraštruktúrou a odborníkmi majú skúsenosti, o ktoré by sa mali nezištne deliť s inovátormi. Je na nás, aby sme pomohli urýchliť rozvoj, podporiť kultúru podnikania i nezávislosť inovátorov. S projektom BASF Innovation Hub prispievame k vytváraniu priateľskej a konštruktívnej súťaže, ktorá môže motivovať sľubných inovátorov k tomu, aby usilovne pracovali a vyvíjali také riešenia, ktoré nás povedú k zelenšej a čistejšej budúcnosti ešte rýchlejšie.“

Viac informácií o projekte, podmienkach a spôsobe podania prihlášky nájdete na oficiálnej stránke súťaže http://www.join-innovationhub.com/ ako aj na YouTube kanále podujatia https://www.youtube.com/@basfinnovationhub/streams.

Značky: