Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

Spoločnosť Epson uviedla na trh prvú základnú DTG (Direct to Garment) tlačiareň, ktorá dokáže tlačiť priamo na tmavý aj svetlý textil. Model SC-F1000 dopĺňa špičkový rad hybridných DTG a DTF (Direct to Film) tlačiarní spoločnosti Epson a bude mimoriadne zaujímavý pre nadšencov, maloobchodníkov a malé podniky, ktoré vyžadujú nákladovo efektívne riešenie s flexibilitou tlače na širokú škálu typov tkanín, či už svetlých alebo tmavých.

Vďaka jedinečnej technológii tlačovej hlavy PrecisionCore Micro TFP spoločnosti Epson v spojení s technológiou kontroly trysiek NVT, ktoré zabezpečujú výnimočnú kvalitu a stabilitu obrazu, je SC-F1000 jedinou tlačiarňou vo svojej kategórii, ktorá obsahuje biely atrament, vďaka ktorému môže tlačiť priamo na tmavé odevy a priamo na fóliu.

Kvalita obrazu je ďalej vylepšená použitím atramentov Epson UltraChrome DG2, ktoré znižujú presakovanie žltej a čiernej, zatiaľ čo živý farebný profil podčiarkuje bohatosť grafických návrhov.

Schopnosť tlače DTG i DTFilm poskytuje modelu SC-F1000 flexibilitu tlače na širokú škálu typov tkanín, čo zákazníkom umožňuje tlačiť na produkty vrátane tričiek, mikín, tašiek a vankúšov. Tlačiareň je preto ideálna pre tlač na mieste v reálnom čase.

Vďaka vysoko kompaktnému dizajnu, ktorý je ideálny pre maloobchodné prostredie, je možné model SC-F1000 inštalovať na menších pracoviskách a vďaka absencii ventilátora ho možno ľahko umiestniť k stene. Model SC-F1000 má jednoduché používanie a ponúka množstvo funkcií, ktoré poskytujú intuitívnu, presnú a vysoko kvalitnú tlač. Veľké otváracie veko napríklad zjednodušuje proces umiestnenia odevu alebo fólie na tlačový stôl a snímače tlačového stolu detegujú nerovnomerné nastavenie, aby sa predišlo chybám pri tlači. Produkt ponúka aj automatické nastavenie medzery, ktorú nastaví tlačový stôl na optimálnu výšku pre tlač bez ručného zásahu.

Obsluha modelu SC-F1000 prebieha cez jednoduchý a intuitívny dotykový displej.

SC-F1000 ponúka možnosti pripojenia pomocou USB alebo Wi-Fi a zahŕňa tiež množstvo funkcií, ktoré minimalizujú údržbu zo strany používateľov a zvyšujú celkovú produktivitu, ako je automatické čistenie a atramentové zásobníky UltraChrome DG2, ktoré možno rýchlo a jednoducho vymeniť. Flexibilita a produktivita modelu SC-F1000 je ďalej vylepšená prostredníctvom pribaleného softvéru GarmentCreator2 spoločnosti Epson, ktorý obsahuje predvoľby na rýchlu a jednoduchú tlač pomocou technológií DTG a DTF.

„Dopyt po základnej DTFilm tlačiarni za posledné tri roky výrazne vzrástol,“ uviedol Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK. „Tento vzrušujúci vývoj od spoločnosti Epson ponúka nadšencom a malým podnikom cenovo extrémne dostupné riešenie, ktoré poskytuje vynikajúcu kvalitu a množstvo pokročilých funkcií zvyšujúcich produktivitu.“

Značky: