Spoločnosť Lenovo dnes oznámila finančné výsledky za prvý štvrťrok, pričom zaznamenala rast tržieb aj ziskovosti už po deviaty štvrťrok po sebe. Čistý zisk za prvý štvrťrok vzrástol medziročne o 11 % na 516 miliónov amerických dolárov a tržby vzrástli na 17 miliárd dolárov, čo je medziročný nárast o 5 % v rovnakej mene.

Skupina zaznamenala mimo počítačový segment 37% rast, ktorý poukazuje na úspešnosť transformačnej stratégie založenej na službách a trvalých investíciách do diverzifikácie podnikania. Práve tieto smery sú motorom pre rast spoločnosti a potvrdzujú ich zvýšené medziročné príjmy o dvojciferné číslo. Lenovo je aj naďalej odhodlané zdvojnásobiť investície do výskumu a vývoja (R&D), medziročne zvýšiť výdaje na vývoj o 10% a zvýšiť počet zamestnancov v tejto oblasti o 29%.

Skupina Lenovo zostáva optimistická ohľadom dlhodobého rastu, potenciálu odvetvia a chopí sa príležitostí, ktoré zrýchlená digitálna transformácia a hybridná práca stále prinášajú.

Naše podnikanie úspešne rástlo a zlepšili sme ziskovosť už deviaty štvrťrok po sebe, pričom náš mix výnosov z firiem mimo počítačového segmentu dosiahol 37%. Toto sú výsledky nášho strategického predvídania a silného výkonu spolu s našou prevádzkovou odolnosťou.“ povedal Yuanqing Yang, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Lenovo.

Celé znenie tlačovej správy nájdete na odkaze tu.

Finančné výsledky v skratke:

Značky: