Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najvyššie tržby za tretí štvrťrok v histórii, najlepšia ziskovosť za posledné desaťročie.

Spoločnosť LG Electronics oznámila rekordné konsolidované tržby za tretí štvrťrok vo výške 15,7 bilióna KRW (13,15 miliárd USD) a prevádzkový zisk 781,4 miliardy KRW (654,4 milióna USD) za obdobie júl až september. Tržby spoločnosti vzrástli o 1,8 percenta a prevádzkový zisk bol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vyšší o 4,4 percenta, a to predovšetkým vďaka vysokému výkonu divízie domácich spotrebičov, domácej zábavy a B2B riešení, zatiaľ čo straty za mobilnú divíziu sa v tomto štvrťroku znížili.

Spoločnosť LG Home Appliance & Air Solution Company vykázala svoje doposiaľ najvyššie tržby za tretí štvrťrok vo výške 5,33 bilióna KRW (4,46 miliárd USD), čo predstavuje nárast o takmer 10 percent oproti rovnakému obdobiu minulého roka vďaka silnému výkonu v Severnej Amerike, Európe, Ázii a na Blízkom východe. Prevádzkový zisk vo výške 428,9 miliardy KRW (359,2 milióna USD) predstavoval 3,8% nárast oproti tretiemu štvrťroku minulého roka vďaka kombinácii lepších predajných čísel, pokračujúcej tendencii znižovania nákladov a nižších cien surovín.

Spoločnosť LG Home Entertainment Company zaznamenala štvrťročné príjmy vo výške 3,87 bilióna KRW (3,24 miliárd USD), čo predstavuje nárast o 3,5 percenta od roku 2018. Pod tento výsledok sa podpísali predovšetkým vysoké tržby v Latinskej Amerike a na Blízkom východe. Hoci prevádzkový zisk vo výške 318 miliárd KRW (266,3 milióna USD) sa od minulého roka mierne znížil v dôsledku intenzívnej konkurencie na trhu a slabšieho výmenného kurzu, silný predaj prémiových produktov, ako sú OLED TV, viedol k zdravej štvrťročnej prevádzkovej marži 8,2%.

Spoločnosť LG Mobile Communications Company vykázala štvrťročné tržby vo výške 1,52 bilióna KRW (1,27 miliardy USD) na náročnom globálnom trhu so smartfónmi. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa prevádzkové straty významne znížili, a to na 161,2 miliardy KRW (135 miliónov USD) vďaka zefektívneniu výroby a zlepšeniu nákladov.

Spoločnosť LG Vehicle Component Solutions Company dosiahla štvrťročné výnosy 1,34 bilióna KRW (1,12 miliárd USD), čo predstavuje nárast o 14 percent oproti tretiemu štvrťroku minulého roka vďaka zvýšenému predaju infotainment systémov. Vyššie náklady na nastavenie hromadnej výroby súvisiace s novými projektmi prispeli v treťom štvrťroku roku 2019 k prevádzkovej strate vo výške 60,1 miliardy KRW (50,3 milióna USD).

Spoločnosť LG Business Solutions Company vykázala v treťom štvrťroku tržby vo výške 698,7 miliardy KRW (585,2 milióna USD), čo je o 21,2 percenta viac ako v rovnakom štvrťroku minulého roka, a to vďaka silnejšiemu predaju informačných displejov a solárnych modulov na kľúčových trhoch. Prevádzkový zisk sa medziročne zvýšil o 90 percent na 66,8 miliardy KRW (55,9 milióna USD) v dôsledku vyššej produktivity a vyšších predajov.

Konverzné kurzy pre 3. štvrťrok 2019

Výsledky neauditovaných štvrťročných príjmov spoločnosti LG Electronics sú založené na IFRS (Medzinárodné štandardy finančného výkazníctva) za obdobie troch mesiacov, ktoré sa končí termínom 30. septembra 2019. Sumy v kórejských wonoch (KRW) sa prevádzajú na americké doláre (USD) priemerným kurzom trojmesačného obdobia zodpovedajúceho príslušnému štvrťroku – 1 194 KRW za 1 USD.

Značky: