Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Mercedes-Benz AG bude v budúcnosti ponúkať vo viacerých vrcholových modeloch technológiu Dolby Atmos®, aby cestujúcim vo vozidle ponúkla dokonalý zvukový zážitok. Vynikajúci zážitok, ktorý umožňuje audiofilom vychutnať si kompletný kreatívny potenciál hudby.

Technológia Dolby Atmos bude integrovaná do voliteľného špičkového 4D, resp. 3D ozvučovacieho systému Burmester® a spočiatku bude ponúkaná v rámci značky Mercedes-Maybach. Krátko nato sa dostane aj do modelov Mercedes-Benz Triedy S, čím sa tieto vozidlá zmenia na vysokomoderné koncertné siene na kolesách.

Celkovo 31 reproduktorov a osem budičov, ktoré sú zabudované v sedadlách, umožňuje milovníkom hudby zažiť vo svojom vozidle bezprecedentný a pohlcujúci zvukový zážitok a úplne nový zvukový svet.

„Naši zákazníci právom očakávajú od vozidiel Mercedes-Benz najvyššiu úroveň pôžitku z hudby. Preto sa ako jedna z prvých luxusných automobilových značiek na svete spoliehame na prelomovú technológiu Atmos,” hovorí Britta Seeger, členka predstavenstva Daimler AG a Mercedes-Benz AG zodpovedná za odbyt. „S technológiou Dolby Atmos a ozvučovacím systémom Burmester ponúkame našim zákazníkom výnimočný hudobný zážitok vo vozidle, ktorý sa blíži k zážitku zo živého koncertu. Som presvedčená, že naši zákazníci budú nadšení.”

Hardvér zábavnej techniky špičkového 4D ozvučovacieho systému Burmester®, ktorý je zabudovaný v modeloch značky Maybach a v Triede S, už teraz zahŕňa:

  • 31 reproduktorov, z toho 6 3D reproduktorov, ktoré svoj zvuk vysielajú zhora, 4 reproduktory v blízkosti uší v predných sedadlách a 18,5-litrový subwoofer
  • 8 budičov (dva na každé sedadlo)
  • 2 zosilňovače
  • výkon 1750 wattov

John Couling, senior viceprezident pre obchodné partnerstvá spoločnosti Dolby Laboratories: „V Dolby sme nadšení z rozširovania hudobného zážitku Dolby Atmos, kedy si ho spotrebitelia môžu vychutnať všade a zároveň máme radosť z toho, že Mercedes-Benz zdieľa našu víziu. Tešíme sa, že môžeme spolupracovať na tom, aby sme tento pohlcujúci zážitok z počúvania preniesli aj do vozidiel. Integrácia technológie Dolby Atmos do značky Mercedes-Maybach a do Triedy S ponúkne zákazníkom ďalšiu špičkovú funkciu – či už na sedadle vodiča, spolujazdca alebo na zadných sedadlách.“

Dolby Atmos Music je pohlcujúci zvukový zážitok, ktorý dodáva hudbe viac priestoru, čistoty a hĺbky. Technológia umožňuje hudobníkom umiestniť diskrétne audioprvky alebo objekty do trojrozmerného zvukového poľa, ktoré ďaleko presahuje možnosti mono alebo stereo.

Technológia Dolby Atmos sa prispôsobí každému prostrediu prehrávania, čo znamená, že fanúšikovia môžu počúvať hudbu s neporovnateľnou čistotou, ktorá zodpovedá pôvodnej vízii umelca v štúdiu.

Maybach vybavený technológiou Dolby Atmos je jedným z prvých vozidiel na svete a prvý model v modelovej palete značky Mercedes-Benz AG, ktorý ponúka tento špičkový a viacrozmerný zvukový zážitok. Táto funkcia ideálne dopĺňa ostatné luxusné prvky značky. Luxus bol odjakživa pevnou súčasťou DNA značky Mercedes-Benz a zostáva nadčasovou koncepciou aj preto, že sa neustále vyvíja.

Mercedes-Benz sa snaží formovať budúcnosť luxusu tradíciou aj progresívnou víziou. Ide o niečo výnimočné, čo vzbudzuje túžbu. Rovnako ako technológia Dolby Atmos, pretože vďaka nej dokáže Maybach ešte lepšie osloviť všetky zmysly svojich cestujúcich na najvyššej úrovni. Technológia Dolby Atmos bude v značke Mercedes-Maybach dostupná od leta 2022 a krátko nato bude k dispozícii aj pre ostatné modely vybavené novým systémom MBUX, ktorý bol predstavený spolu s novou Triedou S od značky Mercedes-Benz.

Značky: