Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon hrdo oznamuje, že na udeľovaní EISA Awards 2019-2020 získal fotoaparát Nikon Z 6 ocenenie Camera of the Year (Fotoaparát roka) a objektív NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S ocenenie Professional Standard Zoom Lens (Profesionálny štandardný objektív so zoomom). Ocenenia produktov so systémom mirrorless sú potvrdením, že spoločnosť Nikon dokáže pre fotografov vyvíjať špičkové inovácie.

Tento rok je to už druhé ocenenie fotoaparátu Nikon Z 6, ktorý v apríli získal TIPA World Award v kategórii Best Full Frame Camera Expert (Najlepší plnoformátový fotoaparát pre odborníkov). Medzičasom sa tiež rozšírila zbierka ocenení objektívov NIKKOR radu S vďaka triumfu objektívu NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S, ktorý získal ocenenie asociácie TIPA v kategórii Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens (Najlepší širokouhlý objektív so zoomom pre systém mirrorless). Ocenenia od asociácie EISA predstavujú najnovšie uznanie pre rad Nikon Z po zisku ocenenia Red Dot Award: Product Design 2019 (Dizajn produktu 2019) a znova poukazujú na ambíciu spoločnosti Nikon byť lídrom fotografickej kultúry prostredníctvom výnimočných optických parametrov.

Asociácia EISA hodnotí fotoaparát Nikon Z 6, držiteľa ocenenia Camera of the Year pre roky 2019 – 2020

Spoločnosť Nikon vytvorila skvelý fotoaparát s úžasnou manipuláciou a robustnou kvalitou vyhotovenia, ktorý poskytuje vynikajúce fotografie takmer pri všetkých podmienkach snímania. Jeho systém automatického zaostrovania obsahuje AF s detekciou očí, ktoré umožňuje presné zaostrenie vždy, keď sa objekt dostane do obrazového poľa. Veľký a ostrý elektronický hľadáčik poskytuje skutočne presnú ukážku snímok, zatiaľ čo stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu pomáha získavať ostré snímky s každým použitým objektívom vrátane objektívov s bajonetom Nikon F pre digitálne jednooké zrkadlovky. Toto je jednoducho ten najlepší všestranný fotoaparát pre serióznych fotografov.

Asociácia EISA hodnotí objektív NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S, držiteľa ocenenia Professional Standard Zoom Lens pre roky 2019 – 2020

NIKKOR Z 24 – 70 mm f/2,8 S je svetelný, profesionálny štandardný objektív so zoomom pre systém Nikon Z. Tento pevný a robustný objektív využíva antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat a novú antireflexnú vrstvu ARNEO na znižovanie závoja a reflexov. Predný a zadný prvok obsahujú fluórovú vrstvu, ktorá odpudzuje prach, olej a vlhkosť. Vďaka prispôsobiteľnému ovládaciemu krúžku môže fotograf jednoducho upraviť clonu alebo korekciu expozície, zatiaľ čo panel OLED na tubuse zobrazuje clonu, zaostrenú vzdialenosť alebo ohniskovú vzdialenosť. Vďaka ohromujúcim optickým parametrom nadobudnutým kombináciou vysokého rozlíšenia a atraktívneho rozostrenia pozadia (bokeh) je tento objektív dokonalým partnerom pre fotoaparáty radu Nikon Z.

Ocenenia asociácie EISA (European Imaging and Sound Association) vyzdvihujú inovácie, ktoré v sebe spájajú najpokročilejšie technológie a žiadané funkcie s prvotriednym výkonom. Porota je výsledkom jedinečnej a dlhodobej spolupráce medzi 55 najuznávanejšími záujmovými časopismi z 29 krajín po celom svete. Kategórie ocenení sa každý rok menia, pričom odrážajú evolúciu dizajnu a pripojenia produktov.

Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke asociácie EISA: https://www.eisa.eu/
Ďalšie informácie o ocenených produktoch spoločnosti Nikon nájdete na adrese www.europe-nikon.com