Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Doprajte si veľkosť, akú si zaslúžite. Spoločnosť Samsung rozširuje svoje špičkové portfólio QLED o doteraz najväčší ponúkaný televízor.

Spoločnosť Samsung Electronics, ktorá je už 17 rokov po sebe lídrom svetového trhu s televízormi[1], ohlásila v Európe[2] svoj nový 98-palcový QLED televízor 98Q80C, ktorý rozširuje jej prémiový rad televízorov a prináša ešte unikátnejšie možnosti voľby pre všetky potreby v oblasti zobrazovania a dizajnu. Televízor sa na Slovensku začal predávať od 26. júna 2023 a odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 7 999 eur. Zákazníci, ktorí si model 98Q80C objednajú počas júla, majú možnosť získať zvýhodnenú limitovanú ponuku.

„V posledných rokoch pozorujeme rastúci záujem ľudí o väčšie obrazovky. Spoločnosť Samsung sa snaží poskytovať špičkové produkty, ktoré zlepšujú život našich zákazníkov a reagujú na ich konkrétne potreby,“ hovoríJose Barreiro-Lopez, viceprezident Europe Visual Display Office spoločnosti Samsung Europe.

Tento nový, mimoriadne veľký prírastok do nášho radu QLED TV je obzvlášť atraktívny, pretože prináša ešte viac zábavy a vzrušujúcich zážitkov. Vďaka nemu sa budete cítiť pri sledovaní filmov ako v kine, pri športových udalostiach ako na štadióne a pri hraní hier ako uprostred diania. Samsung vám otvára svet zábavy, ktorý je vytváraný prelomovými technológiami a doplnený skvelým obsahom od našich partnerov. S nami môžete prežiť všetko, o čom ste doteraz len snívali.“

Predstavujeme 98″ QLED Q80C

S televízorom 98Q80C sa môžete nechať unášať na mohutných vlnách výkonu umelej inteligencie. Je poháňaný procesorom 4K Neural Quantum Processor a využíva technológiu AI Upscaling, ktorá zvyšuje veľkosť, hĺbku a ostrosť obrazového obsahu pre kvalitné pokrytie celej super veľkej obrazovky. V kombinácii s technológiou Quantum HDR+, ktorá zaisťuje vynikajúce podanie čiernej aj bielej farby, vám umožňuje vidieť ostro každý detail. So 100 % objemom farieb Quantum Dot si budete užívať aj tie najjasnejšie scény a svet plný nekonečných farebných odtieňov. Iba na obrazovkách Samsung si vychutnáte živé autentické farby overené spoločnosťou PANTONE, ktoré budú vyzerať úplne prirodzene.

Pokiaľ vás to nadchne natoľko, že budete chcieť stráviť celé hodiny ponorení do svojho obľúbeného obsahu, môžete pri tom znížiť namáhanie očí prepnutím do Režimu šetrného pre oči (EyeComfort), čo je inteligentné nastavenie obrazu, ktoré automaticky upravuje jas a farebný tón obrazu na základe vstavaného svetelného senzora a informácií o západe a východe slnka. Pri sledovaní televízora vo večerných hodinách sa zapne redukcia úrovne modrého svetla, aby bol obraz teplejší a príjemnejší pre oči.

Televízor 98Q80C s dizajnom SuperSlim perfektne zapadne do prostredia vašej domácnosti. Obrazovka s veľmi tenkým rámčekom sa stane dokonale čistým oknom do sveta vašej zábavy. Pohlcujúci zážitok by nebol úplný bez kvalitného zvuku a tento televízor dokáže napriek svojej tenkej konštrukcii vydávať skutočne mohutný špičkový zvuk. Vstavaná technológia Dolby Atmos prináša výnimočnú kvalitu zvuku a umožňuje divákom vychutnať si obľúbené programy s 3D filmovým zvukom. Funkcia Samsung OTS (Object Tracking Sound) Lite umožňuje presne lokalizovať každý zvuk akcie na obrazovke a k dokonalému zážitku prispieva aj technológia Q-Symphony, ktorá synchronizuje televízor a soundbar v dokonalej harmónii pre dosiahnutie 360° priestorového zvuku pre mimoriadny divácky zážitok.

Všetka vaša obľúbená zábava na jednom mieste

Všetky televízory Samsung na rok 2023 sú vybavené funkciou Samsung Smart Hub, intuitívnym používateľským rozhraním, ktoré tvorí centrum vašej zábavy. Hráči budú mať prístup k Samsung Gaming Hub[3], cloudovej aplikácii s hrami od najväčších svetových vývojárov, ako sú Fortnite, Forza a Minecraft Legends. Vďaka technológiám Motion Xcelerator Turbo+ a FreeSync Premium pobežia cloudové hry na 98Q80C plynule v HDR kvalite bez trhania, zasekávania a s nízkou latenciou, čo hráčom sprostredkuje výnimočný zážitok nielen pri hraní hier, ale aj pri sledovaní filmov a ďalšieho obsahu.

Máte radi televízne programy? Zväčšite si programové portfólio, ktoré môžete sledovať na svojom novom televízore, vďaka prístupu k širokej ponuke zábavy na Samsung TV Plus[4], ktorá je na televízoroch Samsung zadarmo. Vaše zážitky umocní aj farebné podsvietenie Philips Hue Sync, ktoré sa šikovne synchronizuje s obsahom obrazovky pri sledovaní relácií alebo hraní hier.


[1] Podľa prieskumu spoločnosti Omdia – https://news.samsung.com/cz/uznani-za-excelentni-inovace-samsung-je-uz-17-let-v-rade-jednickou-na-globalnim-trhu-s-televizory

[2] Uvedenie na trh vo všetkých regiónoch v Európe

[3] Dostupné iba v Spojenom kráľovstve, Francúzsku, Taliansku, Nemecku a Španielsku.

[4] Samsung TV Plus je k dispozícii iba vo Veľkej Británii, v Nemecku, Taliansku, Španielsku a vo Francúzsku.

Značky: