Spoločnosť Sony predstavila dva nové prírastky do svojho stále sa rozrastajúceho radu plnoformátových objektívov s bajonetom typu E-mount.

Medzi novými modelmi je širokouhlý objektív FE 16-35mm F2.8 GM s veľkou clonou (model SEL1635GM) a extrémne širokouhlý objektív s premennou ohniskovou vzdialenosťou FE 12-24mm F4 G (model SEL1224G). Objektív SEL1635GM prináša úžasne vysokú kvalitu a nádherný bokeh typický pre špičkové objektívy série G Master od Sony, je širokouhlý a ponúka rozpätie ohniskových vzdialeností 16-35mm, takže s ním vyhotovíte výnimočné snímky krajiny, panorámy miest, portréty a ďalšie. Nový model SEL1224G, ktorý sa stal v súčasnosti najviac širokouhlým objektívom Sony s bajonetom E-mount určeným pre plnoformátové fotoaparáty, zas ponúka novú dynamickú perspektívu pre všetkých, ktorí používajú fotoaparáty Sony s bajonetom E-mount. Rad objektívov Sony určených pre plnoformátové fotoaparáty radu E v súčasnosti ponúka rozpätie ohniskových vzdialeností od extrémne širokouhlého objektívu s ohniskovou vzdialenosťou 12mm po superzoom s 800mm (s telekonvertorom).

Nový širokouhlý objektív FE 16-35mm F2.8 GM s premennou ohniskovou vzdialenosťou

Nový širokouhlý objektív FE 16-35mm F2.8 GM s premennou ohniskovou vzdialenosťou sa pripojil k oceňovaným objektívom FE 24-70mm F2.8 GM a FE 70-200mm F2.8 GM OSS a doplnil portfólio zoomových objektívov Sony s veľkou clonou a svetelnosťou F2.8. Tento objektív je vybavený množstvom špičkových technológií Sony a ide o prvý širokouhlý model radu G Master. Vďaka svojej širokouhlosti sa hodí na najrôznejšie druhy fotografovania – na fotografovanie krajiny, architektúry, portrétov zblízka, športu, pohybu a mnoho ďalšieho. Je tiež výnimočne ľahký a kompaktný. Vďaka tomu je ľahko prenosný a mnohostranne použiteľný.

Nový objektív ponúka výnimočnú ostrosť až k okrajom a jeho optická konštrukcia obsahuje päť asférických členov, z ktorých dva sú originálne extrémne asférické členy XA od Sony, ktoré obmedzujú aberáciu a zabezpečujú výnimočné rozlíšenie v celom rozsahu ohniskových vzdialeností i rozsahu clony.

Predný extrémne asférický člen (XA) objektívu SEL1635GM je najväčším extrémne asférickým členom, ktorý bol kedy vyrobený, a zaručuje optimálnu kvalitu. Konštrukcia objektívu obsahuje tiež dva sklenené ED členy s extrémne nízkou disperziou svetla (Extra low-Dispersion), ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu a zároveň maximalizujú rozlíšenie, ďalej tiež originálnu povrchovú úpravu Sony Nano AR, ktorá potláča vnútorné odlesky a zabezpečuje tak výnimočný kontrast a čistotu.

Objektív je vybavený clonou, ktorá má takmer kruhový tvar pri všetkých nastaveniach a kombinácia vyššie uvedených asférických členov s jedenásťlamelovou konštrukciou clony vytvára snímky s dokonale zaostrenými objektmi a nádherne rozostreným pozadím alebo bokehom. Je tiež osadený dvoma motorčekmi DDSSM (Direct Drive Super Sonic Wave Motors), vďaka ktorým je systém ostrenia plynulý. Zabezpečujú, aby bolo zaostrenie AF plynulé a tiché. Vďaka tomu sa objektív ideálne hodí na fotografovanie aj natáčanie videa.

Model SEL1635GM je odolný voči prachu i vode, má fluoridovú povrchovú úpravu, ktorá pomáha predchádzať zachytávaniu prachu a mastných nečistôt a uľahčuje ich odstraňovanie, keď už nastane takýto problém. Na objektíve nájdete tiež užívateľsky nastaviteľné tlačidlo aretácie ostrenia a tlačidlo pre uvoľnenie clony.

Nový extrémne širokouhlý objektív FE 12-24mm F4 G s premennou ohniskovou vzdialenosťou

Nový extrémne širokouhlý objektív s premennou ohniskovou vzdialenosťou FE 12-24mm F4 G má unikátnu konštrukciu a poskytuje výnimočnú kvalitu fotografií, to všetko v kompaktnom designe s nízkou hmotnosťou, ktorá je približne 566g. Ide o najviac širokouhlý objektív Sony pre plnoformátové fotoaparáty radu E, ktorý ponúka dynamickú perspektívu pri fotografovaní krajiny, architektúry a interiérov. Hodí sa na fotografovanie statických snímok i natáčanie videa.

Objektív predstavuje inovatívnu optickú konštrukciu so štyrmi asférickými členmi, ktoré zaručia vynikajúcu ostrosť a rozlíšenie až do krajov. Okrem toho sú súčasťou konštrukcie objektívu tiež tri členy s nízkou disperziou svetla (ED) a jeden člen so super nízkou disperziou svetla (Super ED), ktorý minimalizuje chromatickú aberáciu na celej ploche snímky a využíva originálne povrchové vrstvy Nano AR vyvinuté spoločnosťou Sony.

Nový objektív SEL1224G je vybavený motorčekom DDSSM (Direct Drive Super Sonic Wave Motor), ktorý umožňuje rýchle, tiché ostrenie, ďalej je vybavený nastaviteľným tlačidlom aretácie ostrenia a prepínačom režimov ostrenia. Je rovnako odolný proti vlhkosti a prachu.

Značky: