Sygic vylepšil doplnok Dashcam. Poslúži ako dôkaz v prípade nehody

5

Táto inteligentná alternatíva k samostatným palubným kamerám využíva kameru a optický senzor prémiových smartfónov na záznam videa v kvalite HD, ktoré môže poslúžiť vodičovi ako dôkazový materiál v prípade dopravnej nehody.

Spoločnosť Sygic predstavila nový doplnok pre mobilné telefóny – doplnok Dashcam pre svoju špičkovú GPS navigáciu. Novinka prináša niekoľko nových funkcií vrátane nového spôsobu ovládania, dizajnu, záznamu zvuku, nových nastavení kvality videa a času trvania záznamu.

„Tento doplnok pre aplikáciu Sygic GPS Navigation uľahčuje situáciu vodičom, ktorí nevlastnia samostatnú palubnú kameru alebo ktorí často využívajú služby prenájmu alebo spoločného využívania vozidiel. V prípade dopravnej nehody budete mať v rukách záruku,“ povedal Lukáš Dermek, produktový manažér spoločnosti Sygic.

Nová verzia doplnku Dashcam obsahuje mnohé prídavné bezpečnostné funkcie, napríklad automatické uloženie záznamu pri zrážke alebo zaznamenávanie vysokého preťaženia akcelerometrom smartfónu, automatické spustenie záznamu pri uvedení vozidla do pohybu a zobrazenie informácií o dátume, čase, rýchlosti a názve ulice vo videozázname. Tento inteligentný doplnok dokáže zaznamenať udalosti aj na pozadí, ak sa na smartfóne práve zobrazuje navigácia.

„Doplnok Dashcam si nevyžaduje inštaláciu dodatočného hardvéru – využíva špičkový hardvér smartfónu vrátane akcelerometra, kamerového senzora a presného GPS modulu, ktoré vo väčšine predávaných samostatných palubných kamier nenájdete,“ vysvetľuje Dermek.

Verzia doplnku Dashcam pre aplikáciu Sygic GPS Navigation je dostupná v najnovšej aktualizácii pre systémy iOS a Android.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

5 komentárov

  1. Doplnok Dashcam je v navigácii Sygic už roky. Navigáciu používam – je super, ale Dashcam som nepoužil ani raz. Plnohodnotná kamera Dashcam nahráva aj hodiny jazdy, ktoré si môžte prehrať kedykoľvek. A nie len posledných 15 minút a pri havárii. Ak pridajú neobmedzené nahrávanie počas celej doby jazdy, určite si priplatím a zakúpim funkciu Dashcam.

  2. Tiež som za to, aby si mohol užívateľ voliť dĺžku záznamu hoci aj na neobmedzenú. Okrem toho som vývojárom poslal aj ideu, aby vylepšili spôsob zaostrovania v rôznych svetelných podmienkach. Dashboard totiž nezaostruje vôbec, alebo zaostruje nedostatočne. Osobne to obchádzam tak, že si pred používaním Sygic -u spustím softvér na fotenie, a potom už aj Dashboard zaostruje vcelku dobre.
    A, ak by ešte Dashboard fungoval paralelne s Real View navigáciou, bola by to paráda.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>