Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Synology dnes oznámila dostupnosť zariadenia FS3410, najnovšieho modelu radu serverov sieťového úložiska FlashStation typu all-flash.

Zariadenie FS3410 je model strednej triedy radu 3000 a ide o cenovo prijateľné zariadenie ponúkajúce vynikajúce sieťové funkcie pripravené k okamžitému použitiu. Vďaka svojej vysokej priepustnosti je ideálne pre použitie v aplikáciách vyžadujúcich vysoko výkonné úložisko zahŕňajúce úložisko a ochranu virtuálnych počítačov, synchronizáciou súborov a hostovanie firemných aplikácií.

„Zariadenie FS3410 vyhovuje dopytu po rýchlejších riešeniach úložísk s lepšou odozvou v aplikáciách ako je postprodukcie videa vo vysokom rozlíšení, informačné modely budov (BIM), geografické informačné systémy (GIS) alebo rozsiahle projekty CAD“, uviedol Julien Chen, produktový manažér spoločnosti Synology. „Vďaka vysokému výkonu technológie all-flash ide o ideálnu voľbu pre hostovanie úložísk virtuálnych počítačov a aplikácií v oblasti produktivity, ako je náš bezpečný a spoľahlivý súkromný poštový server MailPlus.“

Navrhnuté pre náročné prostredia

24-šachtové zariadenie FS3410 vo veľkosti 2U je viacúčelové riešenie NAS a SAN založené na univerzálnom operačnom systéme Synology DiskStation Manager (DSM), ktoré používa osemjadrový procesor Intel® Xeon®  a ponúka voliteľnú podporu sietí Fibre Channel aj rýchlejších sietí 40/56GbE1. Vďaka vysokému výkonu viac ako 356 000 / 129 000 4K náhodných čítaní/zápisov IOPS2 je vhodné pre použitie v roli súborového serveru, blokového úložiska alebo serveru ľahkých aplikácií, ktoré vyžadujú vysokú dostupnosť, spoľahlivosť a najmodernejšie technológie úložiska.

Zariadenie z radu firemných úložísk spoločnosti Synology používajú preverený hardvér a sú navrhnuté pre maximálnu spoľahlivosť. Pokročilé monitorovanie diskov úložísk umožňuje správcom lepšie a presnejšie predpovedať stav disku a zabezpečiť automatickú a bezproblémovú inštaláciu dôležitých aktualizácií firmvéru disku3.

Rýchle a spoľahlivé úložisko pre virtuálne počítače

Zariadenie FS3410 je plne certifikované pre podporu systému VMware® vSphere™, Microsoft® Hyper-V®, Citrix® XenServer™ a OpenStack® Cinder a ponúka taktiež podporu systému Kubernetes CSI. Pokročilá správa úložiska a funkcie LUN s podporou systémov VMware® VAAI a Windows® ODX zvyšuje výkon virtuálnych počítačov a umožňuje bleskurýchle vytváranie, obnovenie aj klonovanie snímkov. Deduplikácia na úrovni zväzku zabezpečuje vysoko účinnú redukciu priestoru úložiska až na 3,15:14.

Prostredníctvom služby Synology High Availability je možné zabezpečiť maximálnu dostupnosť, pričom zariadenie FS3410 je možné spárovať s ďalšou identickou jednotkou a vytvoriť tak cluster s vysokou dostupnosťou. Architektúra active/passive zabezpečuje v prípade plánovaného alebo neplánovaného výpadku jednej z jednotiek automatický prechod služby počas niekoľkých minút.

Ochrana virtuálneho počítača a infraštruktúry

Zariadenie Synology FlashStatin zahŕňa komplexné aplikácie pre zálohovanie a ochranu virtuálnych počítačov VMware® vSphere™ a Microsoft® Hyper-V®. Používatelia môžu prostredníctvom služby Active Backup for Business ľahko chrániť existujúcu infraštruktúru a rýchlo obnovovať virtuálne počítače do iných systémov alebo dokonca do samotného zariadenia FS3410.

Dostupnosť

Zariadenie FS3410 je už teraz dostupné prostredníctvom partnerov a distribučných sietí spoločnosti Synology. Ďalšie informácie o zariadení FS3410 sú uvedené na stránke https://www.synology.com/products/FS3410

  1. Najnovšie informácie o kompatibilite sa nachádzajú na stránke https://www.synology.com/compatibility
  2. Hodnoty výkonu boli získané v rámci interného testovania spoločnosti Synology. Skutočný výkon sa môže líšiť podľa testovacieho prostredia, používania a konfigurácie. Ďalšie informácie sú uvedené v grafoch výkonu.
  3. Pokročilá analýza životnosti diskov SSD a aktualizácia firmvéru sú k dispozícii iba u podporovaných diskov Synology SSD.
  4. V prostredí 10 virtuálnych počítačov nakonfigurovaných pre vzdialenú plochu s dvomi operačnými systémami a s nainštalovanými podnikovými aplikáciami namerala spoločnosť Synology pomer redukcie objemu dát 3,15:1. Deduplikácia na úrovni zväzku je k dispozícii iba u zväzkov tvorených diskami Synology SSD.

Značky: