Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET, ktorá je globálnym lídrom v oblasti kybernetickej bezpečnosti, zverejnila hospodárske výsledky za rok 2022.

Tržby spoločnosti narástli o vyše 40 miliónov eur na celkovú hodnotu 589 miliónov. V porovnaní s minulým rokom tak ide o viac ako 7 % nárast. Zisk po zdanení dosiahol takmer 70 miliónov eur. Spoločnosti sa to podarilo napriek odchodu z ruského a bieloruského trhu po začiatku vojny na Ukrajine.

„Ruská vojenská invázia na Ukrajinu bola šokom pre celý svet a museli sme na ňu zareagovať. Okrem promptnej reakcie na kybernetické útoky, ktoré inváziu sprevádzali a poskytnutia humanitárnej pomoci ľuďom zasiahnutým vojnou, sme sa rozhodli opustiť trhy v Rusku a Bielorusku, čo nám spôsobilo nemalé finančné straty. Vojna so sebou však priniesla aj mobilizáciu Európy a ďalších častí sveta v oblasti bezpečnosti a investície do kybernetickej odolnosti rástli. Vo výsledku sa nám tak podarilo dosiahnuť plánovaný rast,“ komentuje hospodársky výsledok Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Najväčší príspevok k rastu tržieb predstavovali príjmy z regiónu DACH (Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko), ktoré rástli medziročne až o 19 %. Významný bol aj nárast tržieb vo Francúzsku (13 %), Poľsku (12 %), Holandsku a Mexiku (zhodne po 10 %). Z hľadiska absolútnych čísel bolo pre ESET najväčším trhom Japonsko, ktoré sa na tržbách podieľalo takmer 85 miliónmi eur.

„Minuloročné výsledky pozitívne ovplyvnil rast vo firemnom segmente, v rámci ktorého sme uviedli viacero noviniek. Výborné sa darí novému produktu ESET Threat Intelligence, ktorý poskytuje našim zákazníkom detailné analýzy našich výskumníkov zamerané na najsofistikovanejšie aktuálne hrozby. V minulom roku sme tiež uviedli novú ponuku produktov pre poskytovateľov telekomunikačných a internetových služieb, ESET NetProtect, kde vidíme príležitosť na trhu internetu vecí. Koncom minulého roka sme tiež vytvorili novú divíziu ESET Corporate Solutions zameranú na riešenia pre najväčšie globálne firmy, kde očakávame do budúcna významný rast,“ dopĺňa Richard Marko.

Spoločnosť zároveň informovala, že od roku 2022 prechádza na Medzinárodné štandardy finančného výkazníctva – IFRS*. Po prekročení niektorých veľkostných parametrov jej túto povinnosť ukladá legislatíva.

*Poznámka: Informácie v tlačovej správe pochádzajú z individuálnej účtovnej závierky spoločnosti ESET, spol. s r.o.. Z dôvodu prechodu na Medzinárodné štandardy finančného výkazníctva (IFRS) sú porovnania  s rokom 2021 prepočítané tiež podľa IFRS. Údaje za rok 2021 v tejto tlačovej správe sa teda nezhodujú s údajmi komunikovanými v minulosti podľa slovenských účtovných predpisov, predovšetkým v starších účtovných závierkach a tlačových správach k hospodárskym výsledkom. 

Značky: