Známa hudobná služba pokorila ďalší rekord.

Spotify oslavuje ďalší míľnik v počte používateľov. V treťom štvrťroku sa ich počet vyšplhal o 29% na 320 miliónov. Na správu upozornil portál CNET.

Okrem používateľov, ktorí používajú aplikáciu bezplatne a Spotify na nich zarába pomocou reklamám, však vzrástol aj počet platiacich členov – tiež o 27% na 144 miliónov. Rekordné čísla ešte viac upevňujú fakt, že Spotify si vydobyl prvú priečku najuznávanejšej hudobnej služby na svete.

Zdá sa, že Spotify aj naďalej bude dominovať nad svojím konkurentom, službou Apple Music, ktorá tento rok neinformovala verejnosť o aktuálnom počte používateľov. Apple naposledy zverejnil tieto informácie v júni roku 2019, kedy dosahoval 60 miliónov predplatiteľov. Uvidíme, ako počet používateľov ovplyvní služba Apple One, ktorá je k dispozícii už aj na Slovensku.

Na rozdiel od spoločnosti Apple, Spotify ponúka aj možnosť počúvania bez akejkoľvek platby, umožňuje komukoľvek počúvať hudbu alebo podcasty, ale s tým rozdielom, že po pár skladbách sa vám prehrá reklama.

Rast počtu používateľov Spotify, ktorí využívajú túto službu najmenej raz mesačne (320 miliónov), je omnoho lepší, ako spoločnosť predpokladala v lete tohto roka. Vtedy predpovedala 317 miliónov aktívnych poslucháčov mesačne. A do konca štvrtého štvrťroka Spotify predpovedal, že tento rok by sa mal dosiahnuť až 340÷345 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Z toho 150 až 154 miliónov používateľov by malo byť platiacich. Obrovské, avšak dosiahnuteľné číslo.

Autor: Oliver Šuba

Zdroj: CNET

Prečítajte si aj:

Apple One je tu: Ako si aktivovať balík služieb od Applu a koľko stojí na Slovensku?

Značky: