Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bankové služby bez zbytočného čakania, agregované a vždy aktuálne informácie o viacerých bankových účtoch, jednoduché a zrozumiteľné pre ľudí bez ohľadu na vek a vzdelanie. Bez obáv a bez obmedzení. Pýtaš sa, ako na to?

Nachádzame sa v dobe, ktorá nás vyzýva v mnohých oblastiach a jednou z nich je bankovníctvo. Každý deň sa objaví nová technológia, ktorú môžeme implementovať, aby sme si zlepšili život. Banky sa neustále snažia uspokojiť potreby klientov a priniesť riešenia, ktoré uľahčia fungovanie v bankovom svete. Ako?

Open banking

Open banking a API sú spôsobom, ako hladko integrovať bankové služby do našich životov a sprístupniť ich kedykoľvek a kdekoľvek. So stále sa zvyšujúcimi štandardmi pre užívateľskú skúsenosť, open banking prináša bankám príležitosť byť prítomnými všade tam, kde ich zákazník potrebuje, a zároveň ponúka produkty a služby šité na mieru.

Ako pretransformovať bankovníctvo a vytvárať riešenia, vďaka ktorým budú naše životy a rozhodovanie ľahšie a menej stresujúce? To je otázka na ktorú budeme hľadať odpovede počas Open API Hackthonu, ktorý organizuje Raiffeisen Bank International, Elevator Lab, HubHub a Kiuub už 18.9. 2020 v Bratislave.

Prečo sa prihlásiť?

Ak máš nápad, ako vytvoriť ľahko prístupné, transparentnejšie a vysoko efektívne finančné produkty alebo služby, ktoré by ľuďom zjednodušili bankový život, si náš človek!

Ceny sú lákavé. Dva výherné tímy získajú odmenu 5 000 € + 5 000 € a príležitosť spolupráce na implementácií riešenia s Raiffeisen Bank International. Prihlásiť sa môžu developeri, dizajnéri, marketéri, biznis ľudia a každý, kto má k tejto téme čo povedať alebo vytvoriť. Pre tímy, ale aj jednotlivcov, ktorí si trúfajú, sú pripravené 2 výzvy s témou open banking:

Future of Payments: navrhnite novú a inovatívnu platobnú skúsenosť vďaka využitiu Open banking možností

Make the world great again! navrhnite nástroj založený na dostupných API, vďaka ktorému môžu firmy sledovať udržateľnosť svojich zákazníkov a transakcií, ktoré spolu realizujú

Registrácia na Open API hackathon je otvorená do 11. septembra! Tak neváhaj, registruj seba a svoj tím na Open API Hackathon a pomôž nám tvoriť budúcnosť bankovníctva!

Viac info nájdeš na tomto linku.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.