StartIsBack: Vymeňte Štart vo Windows 11 za klasické menu
Ponuka Štart v systéme Windows 11 vyzerá dobre, zatiaľ je však trochu nepraktická.
Bude to buď otázka toho, že si na ňu treba zvyknúť, alebo nepraktická bude naozaj. Kto chce klasiku, je tu táto možnosť a to nainštalovaním aplikácie StartIsBack, na ktorú upozornil server XDA-Developers.
Aplikácia sa dá vyskúšať do novembra v rámci jej beta testovania. Potom za ňu bude treba zaplatiť. Avšak licencia pre jeden počítač stojí 3,99 USD. To nie je veľká suma a kto chce podporu aktualizácií a pôvodnú ponuku Štart v systéme Windows 11, je to viac ako prijateľná cena.
Potrebujete na to Windows 11 build 22000 a v rámci dizajnu dostanete možnosť prepínať sa medzi rôznymi štýlmi. Základom je, že dostanete dvojpanelové zobrazenie. StartIsBack nie je novinka a poslúžila už pri Windows 8 ako aj 10 na obnovu pôvodnej ponuky Štart podobnej z Windows 7. Autor na svojej stránke uvádza aj známe problémy alebo funkcie, ktoré sú ešte limitované.

Zdroj: XDA-Developers
Prečítajte si aj:
Podobné články
Finálny verdikt: Netflix nekúpi Warner Bros Discovery
Najlepšie filmy na Netflixe 2026 (8. týždeň)
Slováci na internete: To najzaujímavejšie za rok 2025
Otestujte si rýchlosť internetu na Windows aj smartfónoch
Windows 11 dostane nové Emoji a ovládanie webkamery
Microsoft Edge ukončí funkciu na ochranu hesiel a presunie ju na systém