Študenti si vybrali: Microsoft v prvej trojke najžiadanejších zamestnávateľov na Slovensku

0

Microsoft je na Slovensku druhým najvyhľadávanejším zamestnávateľom medzi absolventmi vysokých škôl. 

V prieskume Trendence Graduate Barometer – European Edition 2016 ho slovenskí študenti umiestnili na 2. miesto. Do ankety realizovanej od októbra 2015 do februára 2016 sa zapojilo 7 800 slovenských študentov, ktorí odpovedali na otázku, u ktorého zamestnávateľa by sa po skončení štúdia uchádzali o prácu.

Z výsledkov ankety vyplynulo, že pracovať pre Microsoft je snom predovšetkým študentov vysokých škôl so zameraním na IT. V tomto hodnotení sa spoločnosť umiestnila na 2. mieste. U študentov ekonomických smerov sa Microsoft udržal v prvej desiatke najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku, keď skončil na 8. priečke.

„Naším poslaním je umožniť každému dosiahnuť viac a to začína pri našich ľuďoch. Microsoft je dnes líder v oblasti digitálnej transformácie a každý z našich zamestnancov má možnosť robiť veľké veci. Som nadšená z toho, že talentovaní slovenskí študenti vidia tento potenciál a chcú zmeniť svet spolu s nami,“ povedala Biljana Weber, generálna riaditeľka Microsoft Česká republika a Slovensko.

Microsoft na Slovensku zamestnáva takmer 100 ľudí a u absolventov vysokých škôl sa dlhodobo teší veľkému záujmu. Kariéru im pomáha naštartovať aj samostatným programom, ktorého absolventi získajú potrebnú prax a nadobudnú nové skúsenosti.

„Pre čerstvých absolventov máme špeciálny program Microsoft Academy for College Hires (MACH), v rámci ktorého sa môžu na niekoľko mesiacov zapojiť do našich projektov či tréningových aktivít a získať tak potrebnú prax. Tým najšikovnejším po skončení programu ponúkneme možnosť stať sa plnohodnotným zamestnancom Microsoftu,“ doplnila Nadine N MacDonald, HR manažérka v Microsoft Slovensko.

Prieskum Trendence Graduate Barometer – European Edition 2016 sa konal v období od októbra 2015 do februára 2016 v celej Európe a zapojilo sa doň približne 300 000 študentov.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár