Samsung počas MWC prezentoval, že fotoaparát v telefóne Galaxy S7 a S7 edge má inú konštrukciu. Jeho rozlíšenie je „len“ 12 MPx, ale ide o tzv. dual pixel technológiu. Tá má pomôcť práve pri fotení pri zníženej úrovni svetla. My sme si aj porovnanie fotoaparátov Galaxy S7 a S6 pozreli na výstavnom stánku tejto firmy v Barcelone a rozdiel bolo vidieť.

GalaxyS7S6Foto2-1

Dobre, prezentácia je jedna vec a reálne skúšky s tým, že telefón držíme v ruke, druhá. Ešte pred týmito skúškami treba konštatovať, že v roku 2016 sme začali pre obrázky do článkov na touchIT.sk systematicky používať telefón Galaxy S6 edge Plus. Je to pohodlnejšie, rýchlejšie v porovnaní so zrkadlovkou, ale hlavne je to dostatočne kvalitné. Takto ste napr. videli našu reportáž z výstavy CES v Las Vegas a MWC v Barcelone.

TIP. Pozrite si aj video otváranie balenia s telefónom Samsung Galaxy S7 edge

VIDEO touchIT: Otvárame balenie Samsung Galaxy S7 edge a hodnotíme jeho vlastnosti

Tak poďme na to, využili sme na to pomerne jasnú noc zo 7. na 8. marca 2016. Prvé fotky sme robili pred parlamentom, neskôr sme sa presunuli pred Slavín. Oba fotoaparáty boli rovnako nastavené  – automatické HDR, vypnutý blesk a inak automatický režim a maximálna kvalita fotiek. Všetko sme fotili z ruky.

FotoGalaxyS7edge1Web

Fotka z Galaxy S7 edge

FotoGalaxyS6edgePlus1Web

Fotka z Galaxy S6 edge Plus

FotoGalaxyS6edgePlus2Web

Fotka z Galaxy S7 edge

FotoGalaxyS7edge2Web

Fotka z Galaxy S6 edge PLUS

FotoGalaxyS7edge4Web

Fotka z Galaxy S7 edge

FotoGalaxyS6edgePlus3Web

Fotka z Galaxy S6 edge Plus

FotoGalaxyS7edge5Web

Fotka z Galaxy S7 edge

FotoGalaxyS6edgePlus4Web

Fotka z Galaxy S6 edge Plus

FotoGalaxyS7edge6Web

Fotka z Galaxy S7 edge

FotoGalaxyS6edgePlus5Web

Fotka z Galaxy S6 edge Plus

FotoGalaxyS7edge7Web

Fotka z Galaxy S7 edge

FotoGalaxyS6edgePlus6Web

Fotka z Galaxy S6 edge Plus

Ako je zrejmé, fotoaparát Samsung Galaxy S7 si lepšie poradí s nízkou úrovňou svetla. Hlavne pri detailnom pohľade na fotky v plnom rozlíšení v nich nájdete menej šumu ako v prípade Galaxy S6 edge Plus, a to pritom tento fotoaparát doteraz patril k najlepším. Hlavný rozdiel je vidieť pri fotení Slavínu po zhasnutí osvetlenia (zhruba 1 hodina v noci), kedy je fotka z Galaxy S7 edge relatívne použiteľná aj na publikačné účely, v prípade Galaxy S6 edge PLUS je to skôr černoch v tuneli 🙂 Ešte pripomeňme, že Galaxy S7 edge fotí rýchlejšie a ľahšie sa s ním zaostrovalo napr. v prípade fotografie Slavínu v tme.

V teste tohto nového smartfónu ďalej pokračujeme. Pozrite si ako fotí Samsung Galaxy S7 edge v porovnaní s Apple iPhone 6S

Fotosúboj titánov: Samsung Galaxy S7 edge verzus Apple iPhone 6S. Ktorý fotí lepšie?

 

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.