Creative uviedol CMOS kameru, ktorú oceníte pri konferenciách typu Teams, Zoom, ale aj iných.

Nemusíte využívať to, čo máte v notebooku zabudované, Creative Live CAM Sync 1080P totiž poskytuje oveľa vyššiu kvalitu obrazu aj zvuku. Je to Full HD kamera s rozlíšením 1080p/30 fps, až 71° zorným uhlom a pri nej máte istotu, že vás nikto nevidí, ak to nechcete.

Jej súčasťou je totiž gumená krytka, ktorou spoľahlivo prekryjete objektív kamery. Súčasťou kamery sú dva omni-directional mikrofóny. Kamera je vyhotovená tak, že si ju umiestnite napr. na hornú hranu displeja na notebooku. Vtedy sú v ideálnej polohe aj mikrofóny na kamere a prenášaný zvuk aj obraz je veľmi dobrý. S kamerou sme realizovali viacero on-line stretnutí a protistrana bola prekvapená kvalitou nášho obrazu a zvuku.

Už si len želať, aby aj vaši partneri mali takúto kameru. Navyše s ňou môžete ešte hýbať (360° horizontálne, 30° vertikálne) a inštalácia znamená len pripojenie USB-A portu do notebooku s Windows 10 alebo MacOS X. Okrem toho je možné kameru umiestniť aj na statív alebo položiť priamo na stôl. Šikovné riešenie s hmotnosťou 96 gramov sa dá nosiť všade.

Cena: 49,90 €

Zapožičal: Creative.com

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.