Keď sa povie CGI teda Computer-Generated Imagery, ľudia si zväčša predstavia veľké Hollywoodske štúdia, ale ani im nenapadne, že vizuálne efekty sa robia aj v Európe a najmä na severe. Filmové štúdia ako FIDO a Important Looking Pirates v spolupráci s Dellom vytvárajú úžasné efekty pre filmy ako Kung Fury či Kick Ass alebo seriály Corssbones a Constantine.

Dell_OXO_Precision_Day_In_Life_nowatDobrý príkladom kvalitného CGI je švédske filmové štúdio FIDO, držiteľ ocenenia BAFTA,  ktoré sa podieľalo na výrobe známych filmov akými sú akčná komédia Kick Ass alebo nezávislý film režiséra Davida Sandberga Kung Fury, ktorý sa vizuálnymi efektmi len tak hemží. Na YouTube ho už videlo skoro 20 miliónov divákov.

Dell Precision M6700 mobile workstation notebook computer on a black and gray background. Covet version.

Pracovná stanica Dell Precision M6700

Špecialisti na vizuálne efekty zo štúdia FIDO využívajú na animovanie pracovné stanice Dell Precision a tiež monitory Dell. Navyše používajú sieťové zariadenia a servery, ktoré im umožňujú spracovávať filmové efekty naraz a v reálnom čase. Ako hovorí technologický šéf FIDO, Thomas Ericsson: „Náš biznis závisí od kombinácie kreativity a presnosti, takže je pre nás úplne kľúčové, že naše mašiny spĺňajú presne tieto parametre.“

Dell_Yeti_Day_In_Life_nowatDruhé švédske filmové štúdio, ktoré pracuje na vizuálnych efektoch aj pre filmy zo zámoria je Important Looking Pirates, ktoré už za svoju prácu získalo prestížne ocenenie Asociácie vizuálnych efektov. V súčasnosti vyrábajú efekty pre TV seriály Crossbones a Constantine a pre televízne spoločnosti ako NBC, BBC alebo Discovery Channel. Rovnako ako FIDO, aj 48 vizuálni umelci a špecialisti na filmové efekty z Important Looking Pirates používajú na ich prácu zariadenia Dell Precision. „Technológie sú základným kameňom našej produktivity a som rád, že v Delli sme našli technologického partnera, ktorý nám pomáha rásť. Jediná prekážka, ktorej tak dnes čelíme, je naša vlastná predstavivosť,“ hovorí Niklas Jacobson, spoluzakladateľ a supervízor špeciálnych efektov v Important Looking Pirates.

Značky: