Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už o pár dní odštartuje v areáli Facility System Hub v trenčianskom priemyselnom parku ďalší ročník Svetového pohára v pretokoch dronov  (IDRS 2018) a technologický deň.

Svetový pohár sa radí do pretekov organizovaných medzinárodnou organizáciou FAI (Fédération Aéronatique Internationale) a okrem Trenčína, ktorý je v poradí jeho 11-tou zastávkou, sa koná napríklad aj v takých destináciách ako je Dubaj (UAE), Paríž (Francúzsko), Moskva (Rusko),Adelaide (Austrália) či Soul (Kórea).

Celodenné preteky, ktoré sa uskutočnia v sobotu 30.06.2018 budú spojené s technologickým dňom – TechDay tnTEL.

Názov podujatia: Svetový pohár závodných dronov na Slovensku + TechDay tnTEL

Termín konania:  30.06.2018

Miesto konania: areál Facility System Hub, Bratislavská 614, Trenčín 911 05 (priemyselná zóna Trenčín)

Typ podujatia: športovo-rodinné

Každým dňom sa stávajú drony čoraz bežnejšou súčasťou každodenného života, pričom to nie je tak dávno, keď boli len výsadou niektorých nadšencov do technológií, ktorí v opustených skladoch, na prázdnych parkoviskách alebo lúkach skúšali a predvádzali svoje lietacie stroje. Drony nám dnes umožňujú natočiť perfektné zábery zo vzduchu bez väčšej námahy a už bežne sa využívajú vo svete športu, kde nám prinášajú nový uhol pohľadu na jednotlivé športové podujatia.

V súvislosti s rozrastajúcim sa trendom dronov sa po celom svete uskutočňujú rôzne menšie či väčšie preteky dronov, ktorých majitelia súťažia so svojimi strojmi pri vysokej rýchlosti na pomerne krátkom časovom úseku. Tento trend pretekov dronov samozrejme neminie aj Slovensko, konkrétne Trenčín, ktorý sa 30. júna 2018 opätovne stane dejiskom Svetového pohára v pretekoch dronov – International Drone Race Slovakia 2018 (IDRS 2018).

Prihlásených je viac ako 40 pretekárov z rôznych krajín sveta, ktorí predvedú svoje schopnosti na mimoriadnej, práve pre túto príležitosť vybudovanej, pretekárskej trati, ktorá je špeciálne navrhnutá pre preteky dronov.

Preteky sa budú konať v areáli Facility System Hub (priemyselná zóna Trenčín). Bohatý celodenný program začne už od rána, konkrétne od 10:00 hod, keď začnú jednotlivé tréningy a kvalifikácia pretekárov v dvoch kategóriách – junior a senior. Kvalifikácia rozhodne o postupujúcich do ďalších bojov, pričom každý súťažiaci prejde povinnou technickou kontrolou. Od 13:30 hod sa začnú ostré vyraďovacie boje, pričom postupne, počas jednotlivých vyraďovacích fáz (osemfinále, štvrťfinále a semifinále) spoznáme účastníkov finále IDRS 2018. Počas celého trvania bude samozrejme prítomný priamy prenos z kamier dronov na veľkoplošnú obrazovku, čím bude umožnený divákom maximálny možný pôžitok z jednotlivých pretekov. Odhadovaný čas začiatku finále je o 17:00 hod,  po jeho skončení bude nasledovať slávnostný odovzdávací ceremoniál, na ktorom budú ocenení prví traja súťažiaci v kategóriách junior i senior.

Celodenná akcia v areáli Facility System Hub v priemyselnej zóne Trenčína bude spestrená o bohatý a rozmanitý sprievodný program. Návštevníci si počas celého trvania Svetového pohára budú môcť užiť technologický deň – TechDay tnTEL. Počas dňa budú prezentované novinky zo sveta technológií, ako napríklad demonštrácia 3D tlače, termografia, SEGWAY a mnoho iných. Prostredníctvom vonkajších workshopov budú môcť návštevníci podujatia nové technológie nielen spoznať, ale budú si ich môcť aj priamo na mieste vyskúšať. Bude možné sa napríklad povoziť na elektrobicykloch, zajazdiť si na elektromobiloch TESLA či vyskúšať populárnu virtuálnu realitu.

Pre mladších účastníkov bude možnosť vyskúšať si LEGO kreatívne vzdelávanie, objaviť čaro kúzelnej fyziky či sa vyblázniť a vyskákať na nafukovacích atrakciách.

Vstup na IDRS 2018 je voľný a vítaní sú všetci, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo viac o nových technológiách a v neposlednom rade zažiť naživo Svetový pohár v pretekoch dronov na Slovensku!

Názov podujatia: Svetový pohár závodných dronov na Slovensku + TechDay tnTEL

Termín konania:  30.06.2018

Miesto konania: areál Facility System Hub, Bratislavská 614, Trenčín 911 05 (priemyselná zóna Trenčín)

Typ podujatia: športovo-rodinné