Sygic dostal novú funkciu: Ukáže vám informácie o semaforoch

2

Budete presne vedieť, o koľko sekúnd sa prepne na zelenú.

Sygic predstavil nový doplnok pre svoju navigačnú aplikáciu Sygic GPS Navigation. Nazýva sa Semafory a ako už názov napovedá, informuje o semaforoch.

Semafory sú prvým doplnkom svojho druhu a v reálnom čase zobrazujú zostávajúci čas do zelenej na semafore. Sygic ho vyvinul v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology Services a momentálne je k dispozícii bezplatne v Spojených štátoch amerických, kde pokrýva už viac ako 15 000 semaforov.

Sygic plánuje v budúcnosti rozšíriť túto službu aj do Európy. Ide o prvý doplnok zo súpravy pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS). ADAS bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší hardvér.

Navigáciu od Sygicu dnes využíva viac ako 200 miliónov vodičov a slovenská firma získala za novú funkciu ocenenie CES 2020 za inovácie

Zdroj a titulná fotografia: TS Sygic

Prečítajte si aj:

Sygic vylepšil doplnok Dashcam. Poslúži ako dôkaz v prípade nehody

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. „Sygic plánuje v budúcnosti rozšíriť túto službu aj do Európy.“. To je kedy? O rok? O 5 rokov? Myslím že súčasná funkčnosť tejto novinky v USA nie je pre Slovákov nijak podstatná.

Pridaj komentár