Budete presne vedieť, o koľko sekúnd sa prepne na zelenú.

Sygic predstavil nový doplnok pre svoju navigačnú aplikáciu Sygic GPS Navigation. Nazýva sa Semafory a ako už názov napovedá, informuje o semaforoch.

Semafory sú prvým doplnkom svojho druhu a v reálnom čase zobrazujú zostávajúci čas do zelenej na semafore. Sygic ho vyvinul v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology Services a momentálne je k dispozícii bezplatne v Spojených štátoch amerických, kde pokrýva už viac ako 15 000 semaforov.

Sygic plánuje v budúcnosti rozšíriť túto službu aj do Európy. Ide o prvý doplnok zo súpravy pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS). ADAS bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší hardvér.

Navigáciu od Sygicu dnes využíva viac ako 200 miliónov vodičov a slovenská firma získala za novú funkciu ocenenie CES 2020 za inovácie

Zdroj a titulná fotografia: TS Sygic

Prečítajte si aj:

Sygic vylepšil doplnok Dashcam. Poslúži ako dôkaz v prípade nehody

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit