Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

McDonald’s sa stáva ďalším zákazníkom spoločnosti Meta, ktorý využíva nástroj Workplace na internú komunikáciu medzi zamestnancami. Dnes už skoro 1 800 slovenských pracovníkov amerického reťazca komunikuje so svojimi kolegami cez Workplace. Za krátku dobu používania Workplace si nástroj osvojilo viac ako 60 % zamestnancov, ktorí si vymenili 15 000 správ a publikovali 700 príspevkov.

Očakáva sa, že do konca roku 2023 prejde na Workplace od spoločnosti Meta všetkých 1,9 milióna zamestnancov McDonald’s po celom svete. Budú tak môcť voľne komunikovať a riadiť svoju prácu pomocou tohto nástroja.

Spoločnosť McDonald’s využíva Workplace ako interný komunikačný nástroj vo svojich reštauráciách na 11 trhoch vrátane Slovenska, aby uľahčila tok informácií a podporila medzi zamestnancami firemnú spolupatričnosť. To je možné okrem iného vďaka využitiu Workplace Knowledge Library, ktorá umožňuje centralizovať dôležité informácie pre všetkých zamestnancov.

Zavedenie nového nástroja Workplace už v McDonald’s prinieslo prvé výsledky:

– Workplace skracuje dobu, za ktorú sa informácie dostanú k zamestnancom v prvej línii o 34 %.

– V Portugalsku využíva Workplace každý týždeň 73 % zamestnancov.

– V Španielsku je cez platformu každý mesiac odoslaných 140 000 správ.

– Do konca roku 2023 sa plánuje spustenie služby Workplace aj v Kanade, Veľkej Británii, Belgicku, Saudskej Arábii a Švajčiarsku.

Ďalšie podrobnosti nájdete tu.

Značky: