Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V utorok 26. mája 2020, sa do inšpiratívnej výzvy #FitAndGreenLenovo zapojilo na Facebooku a Instagrame celkovo až 314 ľudí.

Všetci spoločne preukázali, že milujú nielen pohyb, ale aj našu planétu.A až 69 ľudí sa zapojilo do zberu odpadkov vo svojom okolí a spoločne vyzbierali približne 690 kg odpadu! 690 kg odpadu predstavuje takmer 2-ročný neporiadok jedného človeka, ktorý sa nám takto spoločne podarilo „upratať“! (1 človek produkuje denne priemerne 1 kg odpadu)

Okrem toho sa počas cvičenia všetkým zapojeným podarilo spáliť neuveriteľných 219 800 kalórií!

K čomu môžeme tento spoločný výsledok prirovnať? Tak napríklad:

  1. Takéto množstvo kalórií by nám vystačilo na zásobovanie energie jednej priemernej počítačovej zostavy na 162 dní, teda takmer na pol roka.
  2. 407 horaliek obsahuje identické množstvo kalórií.
  3. Pre jednu chladničku by sme získali energiu na 265 dní, teda na viac ako 8 mesiacov.
  4. Rovnaký počet kalórií sa nachádza v 159 kusoch priemernej polkilovej pizze.
  5. Zo spálených kalórií by sme počas počas jedného roka denne nabíjali 127 smartfónov.

Jeden človek počas cvičenia spálil priemerne 700 kalórií.

Do špeciálneho hodinového tréningu cvičenia tabaty sa mohol zapojiť každý, a to prostredníctvom livestreamu na Facebookovej stránke a Instagrame Lenovo Slovakia. Lenovo ako globálny líder v inováciách a zmierňovaní dopadov klimatických zmien totiž ani v tomto období nečinne „nesedí“ doma, ale spája príjemné s užitočným. Výzva bola určená pre všetkých fanúšikov, zákazníkov a zamestnancov. Išlo o výbornú možnosť, ako mohli ľudia urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre zdravie planéty. Účastníci si zacvičili tabatu so známym trénerom Janym Landlom.

Tí, ktorí sa zapojili nielen do cvičenia, ale aj do zbierania, s nami zdieľali aj svoje fotografie.

Z týchto fotografií sa nám podarilo vytvoriť krásne logo Lenovo, ktoré je poďakovaním pre všetkých, ktorí sa rozhodli pomôcť našej planéte.

 

Značky: