Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Špičková technológia QD-Mini LED spoločnosti TCL, dokonalosť veľkého displeja a výnimočný zvuk vytvoria domáci filmový zážitok

TCL Electronics (1070.HK), popredná značka spotrebnej elektroniky a svetová dvojka na trhu televízorov, predstavuje základné vlastnosti dokonalého televízora pre filmových nadšencov. Spoločnosť TCL sa venuje vytváraniu dokonalej platformy pre filmových fanúšikov, aby sa mohli úplne ponoriť do tohto formátu digitálneho obsahu, a vytvárajú najpokročilejšie zobrazovacie a zvukové technológie, ktoré po celom svete prinášajú filmový zážitok do miliónov domácností.

Mini LED v kombinácii s QLED a filmová sila

Ako líder v oblasti Mini LED v kombinácii s technológiou QLED pozná spoločnosť TCL hodnotu špičkovej kvality obrazu a farebného výkonu, a je schopná vytvoriť ideálny displej, ktorý pozdvihne zážitok zo sledovania filmov. Vďaka zvýšeným úrovniam jasu umožňujúcim vysoký a presný kontrast, lepšiu farebnú rovnomernosť a vynikajúce farebné vyjadrenie vytvára priekopnícka technológia QD-Mini LED spoločnosti TCL predpoklady na najúchvatnejší filmový zážitok.

V roku 2023 uviedla spoločnosť TCL na trh model QD-Mini LED X955 s ohromujúcim počtom 5 000 zón priameho podsvietenia a jasom cez 5 000 nitov. Tento televízor okamžite definoval nový štandard pre technológiu špičkových displejov. Aby sme pochopili, prečo je technológia podsvietenia a jasu tak zásadná pri oživení filmového obsahu, uvedomme si, že v bežnom živote dosahuje prirodzený jas povrchu väčšiny objektov, ako je trblietajúce sa jazero pod slnkom alebo povrch stolu pod svetlom v kancelárii obvykle 4 500 až 5 000 nitov. Filmári tieto krásne detaily zachytávajú objektívmi svojich kamier, ale až doposiaľ tieto detaily mnohým televízorom unikali. Napriek tomu, že 1 000 nitov je v súčasnosti považovaných za vysokú úroveň špičkového jasu, ľudia sledujúci televízor doma nemali plný vizuálny zážitok. Model X955 ponúka tvorcom jedinečnú príležitosť zobraziť obsah tak, ako ho zamýšľali. Detaily sú vykreslené výnimočne jasne a výrazne sa zlepšuje aj farebný prejav.

Prémiový televízor TCL QD-Mini LED s farebným rozsahom 98 % podľa štandardu DCI-P3 zobrazí viac než miliardu farieb a ponúkne životnosť až 100 tisíc hodín namiesto bežných 60. Sledovanie scén odohrávajúcich sa na obrazovkách v živých odtieňoch pomáha preniesť divákov priamo do centra diania a prináša bezkonkurenčný divácky zážitok.

Obrazovky v kvalite filmovej sály určené pre obytné priestory

Dopyt po ultraveľkých obrazovkách na trhu rastie, pretože zákazníci oceňujú vyšší zážitok zo sledovania, ktorý môžu poskytnúť superveľké displeje. Pre milovníkov filmov je upgrade na televíznu obrazovku XL dokonalým riešením, ako si z pohodlia domova zopakovať filmové zážitky. Kedy diváci sedia približne tri metre od 98palcového televízora, majú rovnaké zorné pole 60 stupňov, ktoré sa podobá sledovaniu 30metrového filmového plátna z prostredného radu prostredných sedadiel v kine.

Bezkonkurenčný filmový priestorový zvuk

Pokiaľ ide o výnimočný filmový obsah, vynikajúci obraz nie je ničím bez odpovedajúceho zvuku. Spoločnosť TCL pri svojej vlajkovej lodi QD-Mini LED X955 pracuje na tom, aby televízor poskytoval nielen kvalitný obraz, ale taktiež kinematografický priestorový zvuk. Televízor X955 prináša najlepší 160W zvuk ONKYO pre pohlcujúci zvuk a využíva multikanálový zvuk 4.2.2 s ôsmimi zvukovými kanálmi, vrátane ľavého, pravého, priestorového zvuku, dvoch subwooferov a dvoch kanálov sky-ring, ktoré ponúkajú zvuk najvyššej kvality.

TCL nachádza inšpiráciu v skvelých filmoch a vo svetovej kinematografii

Spoločnosť TCL má dlhoročnú históriu v oblasti zábavy. V roku 2013 uzavrela spoločnosť TCL partnerstvo s kultovým kinom TCL Chinese Theatre v Hollywoode v Kalifornii, ktoré je od roku 1927 stálicou zábavného priemyslu, hostí rad významných filmových premiér a ponúka fanúšikom možnosť vidieť otlačky rúk a nôh svojich obľúbených celebrít. Spoločnosť TCL ako líder v oblasti spotrebnej elektroniky a systémov domáceho kina uplatnila svoj desaťročia trvajúci výskum v oblasti kinematografie, aby pomohla divadlu prosperovať, a v roku 2023 obnovila partnerstvo.  Svojim poslaním Inspire Greatness zdôrazňuje TCL svoj cieľ prinášať zážitky v štýle filmovej sály do domovov miliónov zákazníkov po celom svete.

Televízor TCL QD-Mini LED X955 je teraz dostupný na slovenskom trhu v rade veľkostí obrazovky až do 98″. Aktuálne je na slovenský trh uvádzaná veľkosť 115″.

* Vzhľad, funkcie a dostupnosť produktu sa môžu v jednotlivých krajinách/regiónoch líšiť

Značky: