Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Úplne nový 4K HDR televízor Google ponúka pohlcujúcu domácu zábavu a herné zážitky

Spoločnosť TCL Electronics (1070. HK), popredná značka spotrebnej elektroniky a celosvetová dvojka v oblasti televízorov1, dnes oznámila uvedenie úplne nového 4K HDR televízora so službami Google TV a Game Master v Európe. Séria P74, ktorá prináša výnimočný audiovizuálny výkon a neuveriteľnú hodnotu zábavy, bude v Európe dostupná v 85″ (od augusta) a 98″ (od septembra) modeli.

Vďaka technológiám Dolby Vision a Dolby Atmos prináša nový televízor TCL radu P74 ohromujúci a vysokokvalitný filmový zážitok v rozlíšení 4K s dynamickým pohyblivým obrazom, technológiou Wide Color Gamut s viac ako miliardou farieb a pohlcujúcim zvukom, vďaka ktorému budú mať používatelia pocit, že sedia skôr v kine ako vo svojej obývačke.

„Vďaka našej hlbokej integrácii vertikálneho dodávateľského reťazca sa spoločnosti TCL darí prinášať pohlcujúce zážitky zo zábavy s úžasným obrazom a inteligentnou interakciou ešte väčšiemu počtu spotrebiteľov na celom svete vrátane Európy. S hrdosťou môžeme povedať, že naše najnovšie prírastky do radu televízorov 2023 posilnia vedúce postavenie spoločnosti TCL v odvetví spotrebnej elektroniky,“ povedal Shaoyong Zhang, generálny riaditeľ spoločnosti TCL Electronics.

Pohlcujúca audiovizuálna zábava s technológiami Dolby Vision a Dolby Atmos

Dolby Vision je pokročilá zobrazovacia technológia, ktorá kombinuje vysoký dynamický rozsah (HDR) so schopnosťami živých farieb a poskytuje výnimočne živý obraz s vyšším jasom, vyšším kontrastom a širším farebným rozsahom. Televízory TCL radu P74 podporujú aj technológiu Dolby Atmos, ktorá umiestňuje zvuk do viacrozmerného priestoru a používateľa stavia do centra diania, či už ide o športový turnaj, film alebo videohru. Používatelia si môžu vychutnať neuveriteľnú čistotu s väčšími emóciami a pohlcujúci zvuk, ktorý zaplní miestnosť a prekoná tradičné obmedzenia kanálov. Používatelia TCL objavia aj neuveriteľnú rozmanitosť intenzívnych a mimoriadne realistických farieb digitálneho kina v obývacej izbe vďaka technológii Wide Color Gamut, ktorá reprodukuje o 30 % čistejšie a bohatšie farby ako tradičné LED obrazovky.

Veľká zábava na veľkých obrazovkách

Trh s veľkými obrazovkami v súčasnosti zažíva dynamický rast a spoločnosť TCL, ktorá je svetovou jednotkou v oblasti 98-palcových televízorov1, tento trend odráža svojím novým radom, ktorý je k dispozícii vo veľkostiach 85 a 98 palcov. Milovníci filmov si môžu vychutnať svoj obľúbený obsah – vrátane širokej škály obsahu v rozlíšení 4K HDR – vo väčších rozmeroch, hoci pozorovacia vzdialenosť zostáva nezmenená. Tento typ vysokokvalitného obsahu dnes nájdete v streamovacích službách, ako sú Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV, HBO MAX a ďalšie, alebo na fyzických nosičoch Blu-ray UltraHD či moderných herných konzolách. Tieto veľké obrazovky v kombinácii s technológiou Dolby Vision ponúkajú výnimočný zážitok pre všetkých filmových fanúšikov. Okrem toho pokročilý upscaling z obsahu v nízkom rozlíšení na 4K prináša aj vysoký výkon. Veľká obrazovka vás skutočne vtiahne do deja.

Posunutie hrania hier na vyššiu úroveň

Nový rad TCL P74 vychádza v ústrety potrebám príležitostných aj vášnivých hráčov, pretože je vybavený technológiou Game Master 2.0 (85-palcový model) alebo Game Master Pro 2.0 (98-palcový model). HDMI 2.1 v rade TCL P74 podporuje vyššie rozlíšenie videa a najlepšie automatické nastavenie obrazu vo svojej triede s nižšou latenciou, vyššou prenosovou rýchlosťou a optimalizovanou kapacitou, čo výrazne zlepšuje herný výkon.

Funkcia ALLM umožňuje hernej konzole alebo grafickej karte počítača automaticky prepnúť televízor do herného režimu pre superrýchle načítanie herných vstupov2. Model s 98-palcovou uhlopriečkou je tiež natívne prispôsobený na VR pri 144 Hz (najvyšší štandard v televíznom priemysle), čo ponúka plynulejšie hranie bez trhania.

A napokon, herný zážitok ešte viac umocňuje 120Hz Game Accelerator pri 85″ modeli a 240Hz Game Accelerator pri 98″ modeli, ktorý poskytuje ostrejší, menej rozmazaný a plynulejší výkon Full HD obrazovky počas rýchlo sa pohybujúcich, akčných scén, čím vytvára autentickejší a elektrizujúci herný zážitok.

Atmosféra ako na štadióne

Veľkoplošné displeje ponúkajú aj skvelý zážitok zo sledovania športových prenosov, najmä 98-palcový model nového radu P74 s panelom s natívnou obnovovacou frekvenciou 144 Hz a technológiou Motion Clarity Pro. Atmosféru ako na štadióne v prípade 98-palcového modelu vytvára aj konfigurácia reproduktorov Onkyo 2.1 so subwooferom pre lepšiu dynamiku basov. Vďaka takto veľkým obrazovkám si môžu športoví fanúšikovia vychutnať svoje obľúbené zápasy sami alebo v skupine (s priateľmi a rodinou) doma alebo dokonca v reštauráciách a pohostinských zariadeniach, kde 98-palcové televízory môžu byť skvelou voľbou, ktorá spotrebiteľom ponúkne skutočne pohlcujúci zážitok zo sledovania, ako keby sedeli v prvom rade.

Elegantný dizajn v spojení s inteligentnými funkciami

Vďaka nádhernému dizajnu bez okrajov s tenkým kovovým rámom, ktorý optimalizuje priestor obrazovky, je séria TCL P74 elegantným doplnkom každej domácnosti. Tento funkčný, elegantný a bezrámový kovový dizajn vám umožní vychutnať si viac obrazu.

Séria TCL P74 je vybavená najpokročilejším systémom Smart TV (Google TV s integrovaným asistentom Google), ktorý prináša viac ako 700 000 filmov a televíznych epizód zo všetkých populárnych streamovacích služieb usporiadaných a roztriedených na jednom pohodlnom mieste. Používatelia navyše môžu ľahko pristupovať k svojmu obľúbenému obsahu pomocou integrovaného hlasového ovládania hands-free hovorením priamo do televízora. Môžu si vychutnať pohlcujúcu kvalitu zvuku Dolby Atmos vďaka vysokokvalitným reproduktorom alebo ho prehrávať cez soundbar TCL.

Televízor TCL 98P745 je vybavený aj podporou Apple Airplay 2 a Homekit a zvukovým systémom Onkyo 2.1 so zabudovaným subwooferom.

Špecifikácie:

TCL 85P745

– 4K HDR

– Široký farebný gamut

– Čistota pohybu

– Viacnásobný formát HDR I Dolby Vision I HDR10+

– Game Master 2.0

– 120Hz Game Accelerator

– Dolby Atmos

– Google TV

– Asistent Google bez použitia rúk

– Google Meet

– Podporuje Alexu

– Netflix, Amazon Prime, Disney+, YouTube a ďalšie

– Bezrámový dizajn

TCL 98P745

– 4K HDR

– Široký farebný gamut

– 144 Hz Motion Clarity Pro

– Multi HDR formát I Dolby Vision I Dolby Vision IQ I HDR10+

– Game Master Pro 2.0

– HDMI 2.1 ALLM I 144Hz VRR

– Dolby Atmos

– Google TV

– Asistent Google bez použitia rúk

– Google Meet

– Podporuje Alexu

– Netflix, Amazon Prime, Disney+, YouTube a ďalšie

– Bezrámový dizajn

– Podporuje Apple Airplay 2 a Homekit

– 2.1 zvukový systém Onkyo so zabudovaným subwooferom

– Certifikát TÜV Rheinland (Blue Light/Flicker-Free)

Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch a technológiách TCL, navštívte stránku www.tcl.com.

Značky: