Slovak Telekom v uplynulých dňoch nasadil očakávanú funkciu pre sledovanie 2HD programov na VDSL sieti.

Na optickej sieti je táto možnosť k dispozícii už dlhší čas, na VDSL sieti bolo nutné nasadiť viaceré nadstavby a zároveň dosiahnuť potrebné hodnoty kapacity na využitie vyššej kvality programov. Doteraz mohli zákazníci sledovať na VDSL sieti programy v kombinácii 1HD + 1SD, t.j. sledovať jeden program v HD, druhy nahrávať či sledovať v SD.

Nové možnosti pre VDSL zákazníkov

Po implementácii noviniek na VDSL sieti budú môcť zákazníci na VDSL sieti sledovať Magio TV aj v profile 2HD+2SD za nasledujúcich podmienok:

  • okrem TV služby musia mať internetový prístup Magio internet L či XL
  • rýchlosť internetového prístupu pre downstream musí dosiahnuť aspoň 25 Mbps

Zákazníci s nižším internetovým programom (Magio Internet M) využívajú ďalej súčasnú možnosť 1HD+1SD vzhľadom na dostupnú kapacitu siete.

Ako zákazník využije novú 2HD + 2SD kombináciu?

Zákazníci s jedným set-top-boxom môžu nahrávať naraz maximálne 4 rôzne kanály – z toho dva v HD a dva v SD rozlíšení. Ak zákazník nahráva program na jednom TV kanáli v HD rozlíšení, už môže sledovať aj druhý kanál v HD alebo využívať služby videopožičovne v HD.

Zákazníci s dvomi set-top-boxmi môžu využívať dva HD a dva SD streamy, no musia mať k dispozícii nahrávanie na set-top-boxe s pevným diskom. Ak na jednom set-top-boxe zákazník využije už oba streamy v HD, na ďalšom budú k dispozícii v SD rozlíšení.

Zdroj: Telekom

Prečítajte si aj:

Garmin MARQ oficiálne: Nové inteligentné hodinky pre tých, ktorí sa radi plavia, pretekajú, lietajú, skúmajú a športujú

Značky: