VIDEO TOUCHIT: Telekom ukázal inovácie. Predstavil set-top box Magio GO TV Box a službu Paralelné zvonenie z pevnej linky na mobil (doplnené)

2

Doplnené: Do článku sme doplnili redakčné video.

Novinky majú uľahčiť používateľom život.

Telekom predstavil dve novinky, ktoré sa dostanú na trh čoskoro. Obe si dali za cieľ uľahčiť používateľom život.

Služba Paralelné zvonenie zabezpečí súčasné zvonenie prichádzajúcich hovorov na pevnej linke a mobile. Prichádzajúci hovor je možné prijať na pevnej linke alebo na mobile podľa preferencie používateľa a prijatie hovoru je bezplatné.

Predstavenie Magio GO TV Box začína v čase 7:35, následne pokračuje predstavenie služby Paralelné zvonenie

Telekom tvrdí, že službu Paralelné zvonenie uvádza na trh aj z toho dôvodu, že pevné linky u nás „stále žijú„. Vo veľkej miere ich používajú starší ľudia, v domácnostiach ich majú aj mladé rodiny.

Služba bude dostupná čoskoro, aktivovať si ju budete môcť na zákazníckej linke, na predajných miestach a cez môj Telekom.sk. Aktivácia je bezplatná, službu môžete používať prvé 3 mesiace zadarmo, následne bude spoplatnená poplatkom 1 eur mesačne a bez viazanosti.

telekmvianoce-37

Pevné linky sa stále používajú. Aby ste nezmeškali prichádzajúci hovor, s novou službou vám zazvoní aj na mobile

Magio GO TV Box s upravenou aplikáciou Magio GO pre TV obrazovky

Telekom počas najbližších týždňov takisto uvedenie prenosný Magio GO TV Box, ktorého súčasťou je aplikácia Magio GO. Pomocou tohto zariadenia môžete sledovať internetovú televíziu Magio GO na ďalšom zariadení – či už doma, na chate alebo kdekoľvek, kde je k dispozícii obrazovka s HDMI vstupom a internetové pripojenie.

Magio GO TV Box obsahuje diaľkový ovládač a adaptér. Aplikácia Magio GO je pre tento set-top box špeciálne optimalizovaná a dá sa pohodlne ovládať pomocou diaľkového ovládača.

 

telekmvianoce-43

Magio GO TV Box je možné ovládať pomocou diaľkového ovládača

 

Používateľské rozhranie je prispôsobené pre potreby veľkých obrazoviek a Telekom plánuje počas budúceho roka do ponuky uviesť aj TV kanály v HD kvalite cez kodek H.265. Samotný set-top box podporuje prehrávanie videa v rozlíšení až 4K.

Operátor aplikáciu Magio GO vo verzii pre televízne obrazovky neplánuje distribuovať samostatne cez obchod Google Play. Získať ju budete môcť iba spoločne s Magio GO TV Box. A hoci tento set-top box využíva operačný systém Android, používateľ s ním priamo nepríde do kontaktu. Počas používania set-top boxu bude ovládať iba aplikáciu Magio GO.

telekmvianoce-47

Všimnite si výbavu portov a dizajn set-top boxu

Cena set-top boxu bude 69,99 eur. Jeho súčasťou nie je služba Magio GO, tú je potrebné aktivovať samostatne, pokiaľ ju nevlastníte. Pripomeňme, že Magio GO môžu používatelia služby Magio TV a Magio Sat získať bezplatne.

Magio GO TV Box ponúkne naživo až 50 TV kanálov v závislosti od aktivovanej služby Magio GO, 7-dňový archív, zastavenie a pretočenie obrazu, programového sprievodcu, rodičovskú kontrolu a voľbu jazyka (SK a EN). Do predaja sa dostane o pár týždňov.

telekmvianoce-39

Hlavné parametre služby. Sú rovnaké v porovnaní s Magio GO, zmenené je iba používateľské rozhranie

Na článku spolupracoval Ondrej Macko

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. Pingback: Telekom pokrýva už 85,1% populácie 4G sieťou a zrýchľuje pevný internet na celom Slovensku | TOUCHIT

  2. Pingback: VIDEO TOUCHIT: Telekom predstavuje Magio GO TV Box – prenosnú Magio televíziu | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>