Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zákazníci televízie na optike od Orangeu môžu využívať televízne menu s novým vzhľadom. V rámci vylepšení pribudlo aj niekoľko nových funkcionalít. 

Orange postupne nasadzuje vynovený dizajn FiberTV. V týchto dňoch je už nový vzhľad dostupný pre prakticky všetkých užívateľov televízie na optike Orangeu. Prichádza nové menu, priehľadné, v prehľadnejšom šate, s moderným dizajnom a novým usporiadaním, ale zmeny priniesli aj jednoduchšie ovládanie či nové funkcionality.

Nové menu

Zákazníci sa s vylepšeniami stretnú hneď pri spustení menu svojej televízie. K najviditeľnejším zmenám totiž patrí priehľadné hlavné aj kontextové menu, ktoré umožňuje aj počas navigácie v menu zároveň sledovať program v pozadí. Namiesto pôvodnej formy ikoniek je hlavné menu usporiadané prehľadnejšie do viacerých kategórií na horizontálnej a vertikálnej osi. Vďaka novému usporiadaniu menu sa tak v ňom divák orientuje jednoduchšie a rýchlejšie. Zákazníci so set-top boxom EVO 4 ho zároveň budú mať k dispozícii vo vysokom HD rozlíšení.

Komfortnejšie ovládanie

Nové rozhranie tiež umožnilo flexibilnejší pohyb v nahrávkach – popri pretáčaní programu pribudlo posúvanie po dlhších časových úsekoch. Funkcionalita vyhľadávania pribudla do ponuky každej kategórie či už je to televízia, nahrávanie, videopožičovňa a podobne. Umožňuje tak rýchle hľadanie filmov, seriálov či relácií v programe, archíve i medzi titulmi videopožičovne.

Rýchlejší štart set-top boxu

Zákazníkom so set-top boxom typu EVO4 zároveň zmeny prinášajú aj možnosť nastaviť si rýchlejší štart set-top boxu, ktorý bežnú dobu zapnínania zariadenia citeľne skracuje. Pri rýchlom štarte sa zariadenie úplne nevypína, preto je len potrebné raz za čas set-top box reštartovať, respektíve vypnúť, aby mohli prebehnúť prípadne aktualizácie softvéru.

Všetky zmeny a podrobné informácie o nich nájdete na www.orange.sk/tvzmeny.

Značky: