Tento doplnok vás ochráni pred sledovaním na internete

0

Doplnok, ktorý by vám mohol pomôcť s ochranou súkromia aj bez aktívneho blokovania reklám.

Lepšie ako používať Chrome je nainštalovať si Brave, no ak chcete mať Chrome, odporúčame v ňom použiť doplnok ClearURLs. Tento doplnok môžete použiť prakticky vo všetkých prehliadačoch s jadrom Chromium (napríklad Microsoft Edge alebo Google Chrome) a takisto je dostupný aj pre Firefox.

Doplnok sa postará o automatické čistenie záznamov, najčastejšie tzv. tracking cookies, pomocou ktorých ste identifikovateľní naprieč celým spektrom webových služieb. Máte možnosť odstraňovať tieto záznamy aj z vami zadaných stránok.

Doplnok je automaticky aktivovaný po pridaní do prehliadača, netreba nič nastavovať. Na svoju činnosť využíva pravidelne aktualizovanú databázu na identifikovanie skriptov.

Odporúčame ho používať ako štandardnú súčasť webovú prehliadania. Výhodou je, že nejde o blokovač reklamy, teda nebudete mať problém so zobrazením niektorých stránok. Teda zväčša tých, ktoré svoj obsah nezobrazia, ak máte nejaký typ blokovania aktívny.

clearurls

Prečítajte si aj:

Ako na súkromie v telefónoch Xiaomi?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár