Štuple do uší, ktoré nechcú byť najmenšie na trhu, ani najlacnejšie, no vďaka tomu sa zvukom veľmi približujú väčším slúchadlám na uši. To sú JBL Synchros S200 A a patria medzi oceňované produkty. Vyskúšali sme ich a urobili na nás veľmi dobrý dojem.

Dizajn

Zapuzdrenie meničov je v plastovom tele kombinovanom s hliníkovou zliatinou. Originálny dizajn bude budiť pozornosť a kým ostatní výrobcovia prinášajú na trh oblé tvary, JBL prináša hranaté prvky. Slúchadlá vyzerajú veľmi dobre a ocenili sme, že pri danej cene budú pre používateľa aj zosobnením jeho štýlu a do istej miery aj módny prvok. Ak teda hľadáte nenápadné mini štuple, nie ste cieľová skupina.

Chválime aj predĺžený kábel, vďaka ktorému budete môcť nosiť telefón vo vrecku a nebudú vám vypadávať z uší.

71n6qQD6XQL

V balení sú tri veľkosti silikónových návlekov vrátane jedného páru typu Comply. Ide o penové návleky, ktoré slúžia na ešte výraznejšie odhlučnenie od okolia. Podobná pena sa používa napríklad pri štupľoch do uší. Dlhý kábel je odolný proti zamotávaniu. Je to výrazné plus, takže slúchadlá môžete skrčiť a nosiť vo vrecku. Pri ich vybratí nebudete tráviť desiatky sekúnd ich rozmotávaním. Konektor je v tvare L, čo nemusí každému vyhovovať. Je to však subjektívny pohľad a otázka zvyku. Na kábli je ovládanie hudby cez tri tlačidlá, ide teda o univerzálny model.

Zvuk

JBL_S200_Group-500x500

V JBL použili 10 mm meniče s vlastnou technológiou PureBass. Získate skutočne silné ale najmä dynamické basy, ktoré sú výborne doplnené o stredy a výšky. Prekreslenie zvuku nás poriadne prekvapilo. Cena teda nie je daná len konštrukčnými vlastnosťami ale aj kvalitou reprodukcie. Pozor si treba dať na správnu veľkosť návlekov, inak budete počuť výraznejšie výšky. Komu by ani jedna z veľkostí nepripadal vhodná, istotu má v použití návlekov Comply.

Synchros S200 je model, pri ktorom budete počuť, aké nekvalitné nahrávky máte. Hudba z YouTube bude prehrávaná s výrazným skreslením. No ak máte kvalitný hudobný prehrávač alebo zvukové vylepšenie v notebooku, prípadne smartfón s dobrým zvukovým výstupom, reprodukciou budete nadšení.

Verdikt touchIT.sk

JBL Synchros S200 prinášajú skutočne kvalitný a prekreslený zvuk v prenosnom vyhotovení. Zvukom sme boli nadšení a veľmi oceňujeme, že sa s ním cena zhoduje. Kto chce kvalitnú reprodukciu alebo dynamiku basov, toto je správny model. Bonusom navyše je kábel, ktorý sa nezamotá a jeho väčšia dĺžka.

Cena: 79,90 EUR

Zapožičal: DSI Slovakia

8.3 Skvelý zvuk

Vynikajúci zvuk s technológiou PureBass a káblom, ktorý sa nezamotá

  • Dizajn 8
  • Vyhotovenie 9
  • Kvalita zvuku 8
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.