Powerbanka a 3G Wi-Fi N router v jednom je nápad, ktorý nájde svoje uplatnenie všade.

Výhody a možnosti

To je výborný nápad, ktorý v sebe spája univerzálnosť ale najmä dlhú výdrž v režime modemu. TP-Link M5360 sa vďaka 5200 mAh akumulátoru stáva výborným doplnkom na cestovanie. Ideálny je napríklad pre tých, čo cestujú vo vlaku a chcú mať vlastný internet. Ten síce na niektorých spojoch býva dostupný, no v niektorých prípadoch býva router zahltený. Ak je naň pripojených veľa používateľov, na Wi-Fi vo vlaku sa nepripojíte. Ak sa aj pripojíte, nemusí vám ešte fungovať internetové spojenie.

1280X1280_web

Nespornou výhodou je prítomnosť čítačky microSDHC kariet s kapacitou do 32 GB. Po pripojení k počítaču ho tak môžete využiť ako flash disk.

Podporuje rýchlosť HSPA+ do 21,6 Mpbs pri downloade a 5,76 Mbps pri uploade dát. Integrovaný akumulátor vydrží podľa spôsobu použitia pracovať celých 24 hodín. Pri náročnej prevádzke, teda napríklad neustálom streamovaní on-line obsahu sa doba skracuje zhruba na 16 hodín. Na nabíjanie môžete využiť dodávaný adaptér, ktorý nabije akumulátor do plnej kapacity do siedmich hodín. Dá sa nabíjať aj cez počítač, tam ale treba počítať s približne dvojnásobným časom. Stále sa dá použiť silnejšia nabíjačka, keďže dodávaná má výstupný prúd len 1A.

Nastavenie a pripojenie

Na zariadení je OLED displej, ktorý informuje o aktuálnom type 2/3G pripojení, dostupnosti Wi-Fi, počte pripojených zariadení, rýchlosti a tiež o stave akumulátoru. Router má umožňuje pripojenie až 10-tich zariadení naraz. Hodí sa teda aj ako záložný spôsob pripojenia v kancelárii pri výpadku elektrickej energie alebo internetu.

Pripojenie a konfigurácia routeru je podobná ako pri klasickom zariadení na doma. Pripojíte sa na Wi-Fi a v konfiguračnom rozhraní nastavíte vlastný názov siete ako aj prvky zabezpečenia. Základnými krokmi vás prevedie sprievodca a v špeciálnej aplikácii máte možnosť prijímať aj posielať SMS správy z vloženej SIM karty.

Na zabezpečenie pripojenia sa dajú konfigurovať aj MAC adresy zariadení a len tým povoliť pripojenie k routeru.

V praxi

Testovať rýchlosti nemá zmysel, je tu priveľa faktorov, ktoré ju ovplyvňujú. My sme vyskúšali spojenie vo vlaku v počte piatich zariadení a nenarazili sme počas štvorhodinovej cesty žiadne problémy. Výnimkou sú výpadky siete v dráhovom koridore, kde sú slabšie pokrytia dátovou sieťou. Podstatné však bolo stabilné pripojovanie zariadení k routeru a možnosť využívať internet na všetkých z nich.

1280X1280_

Verdikt touchIT

TP-Link M5360 je rozhodne užitočné zariadenie. Jednak pre vysokú kapacitu akumulátoru a rotueru s obsluhou až 10 pripojených zariadení. Výborná vec na cestovanie vlakom alebo pre mobilných používateľov, ktorí sa potrebujú spoľahnúť na vlastný internet. Z tabletu tak môžete vybrať dátovú SIM od operátora a vložiť ju do routeru. Získate univerzálnosť všade, kde pôjdete.

Cena: 99 EUR

Zapožičal: TP-Link

10.0 Powerbanka a router v jednom

TP-Link M5360 je rozhodne užitočné zariadenie. Jednak pre vysokú kapacitu akumulátoru a rotueru s obsluhou až 10 pripojených zariadení. Výborná vec na cestovanie vlakom alebo pre mobilných používateľov, ktorí sa potrebujú spoľahnúť na vlastný internet. Z tabletu tak môžete vybrať dátovú SIM od operátora a vložiť ju do routeru. Získate univerzálnosť všade, kde pôjdete.

  • Použitie 10
  • Výdrž 10
  • Celkový prínos 10
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.