Toshiba Canvio ALU je z radu novej série prenosných diskov tohto výrobcu s rozmerom použitého disku 2,5“. Dizajnovo je ladený ako doplnok k ultrabookom a počítačom Apple.

Výrobca použil šasi, ktoré tlmí vibrácie a tak na spodnej strane nie sú gumové nožičky. Ako celok tak pôsobí veľmi úhľadne a do malého priestoru sa podarilo vtesnať interný disk s kapacitou 2 TB. K počítaču sa pripája cez rozhranie USB 3.0 a o svojej aktivite informuje modrou diódou, ktorej svetlo preniká úzkym výrezom na hornej strane. Chválime tento krok a tak pri používaní disku nie je používateľ rušený blikajúcim svetlom.

Z hľadiska použiteľnosti sa disk podaril a je navyše odolný voči škrabancom. Špeciálna povrchová úprava zabráni zviditeľneniu menších oterov.

Disk sa dá používať okamžite na automatizované zálohovanie dát. Priamo na ňom je uložený softvér NTI Backup Now EZ, ktorý je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých.

Canvio_Alu_Silver_Black

Pri našich testoch dosahoval priemernú rýchlosť zápisu 110 MB/s, rovnako aj pri čítaní. Vďaka tomu, že je pripojený cez rozhranie USB 3.0 sa nám podarilo dosiahnuť maximálne reálne hodnoty priepustnosti tejto zbernice.

Cena: 109 EUR

Zapožičal: Toshiba Europe GmbH

9.5 Miniatúrny disk do vrecka

Toshiba Canvio ALU je z kompaktný disk v odolnom tele, tlmiacom vibrácie a s veľkými prenosovými rýchlosťami. Výborný je na doma aj na cestovanie.

  • Vyhotovenie 10
  • Rýchlosť 9

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.