Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V najnovšom ročníku rešpektovaného rebríčka J.D. Power 2024 U.S. Vehicle Dependability Study postúpila Toyota na popredné miesto medzi obľúbenými značkami. Až päť jej modelov triumfovalo vo svojich segmentoch z hľadiska spoľahlivosti.

U.S. Vehicle Dependability Study je každoročný rebríček uznávanej americkej spotrebiteľskej organizácie J.D. Power, ktorý analyzuje údaje zozbierané od používateľov automobilov. Na najnovšom vydaní štúdie, ktorá sa uskutočnila od augusta do novembra 2023, sa zúčastnilo 30 595 majiteľov trojročných áut.  Anketári zozbierali údaje o závadách a poruchách prevádzky všetkých prvkov, dôležitých z pohľadu užívateľa v 184 problémových oblastiach. Tie rozdelili do deviatich kategórií a následne pripravili zoznam, v ktorom sa tento rok objavilo 30 klasifikovaných automobilových značiek.

Toyota zlepšila svoj výsledok oproti minulému roku až o 21 bodov a posunula sa v rebríčku na druhú pozíciu hneď za Lexus (135 bodov), pričom čím je nižšie skóre, tým je lepšie meno značky. 147 bodov je najlepší výsledok spomedzi všetkých obľúbených značiek a je rozhodne pod trhovým priemerom, ktorý predstavuje 190 bodov.

Vyznamenaných päť modelov Toyota

Toyota a Lexus absolútne ovládli tohtoročný zoznam J.D. Power.  Až 16 zo 17 klasifikovaných áut japonského výrobcu bolo v Top 3 svojich segmentov a deväť modelov (päť modelov Toyota, štyri modely Lexus) sa ukázalo ako najspoľahlivejších v porovnaní s ich priamymi rivalmi. Od roku 2017 žiadny výrobca nezískal toľko ocenení.

Obľúbené modely Corolla a Camry boli vyhodnotené ako najodolnejšie v segmentoch kompaktných a stredne veľkých automobilov, čo potvrdzuje ich najvyššiu kvalitu. Autá dostupné na americkom trhu zahŕňajú 4Runner (stredne veľké SUV), Tacoma (stredne veľký pickup) a Tundra (veľký ľahký pickup).

Spoľahlivosť buduje dôveru

Tohtoročný rebríček J.D Power je ďalším potvrdením spoľahlivosti automobilov Toyota. Majitelia áut japonského výrobcu sa stretávajú s mimoriadne malým počtom akýchkoľvek závad. To sa premieta do vysokej dôvery v značku a rovnako to má obrovský vplyv na rozhodovanie pri výbere nového auta. Podľa štúdie J.D. Power 2023 U.S. Automotive Brand Loyalty Study sa viac ako 60 % vodičov vracia k Toyote, keď sa rozhodujú vymeniť svoje auto za novší model. Značka sa už dva roky teší najväčšej lojalite svojich zákazníkov.

O vysokej spokojnosti majiteľov áut Toyota svedčí aj prvenstvo medzi obľúbenými automobilkami v prieskume nezávislej organizácie American Customer Satisfaction Index (ASCI). V roku 2023 dosiahla Toyota 84 bodov z celkových 100.

Značky: