Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová Toyota Land Cruiser bola zvolená za najlepšie auto v kategórii „Najlepšie 4×4 & Pick-up“ v prestížnej ankete Women’s Worldwide Car of the Year. Ide o jedinú celosvetovú súťaž, v ktorej ceny udeľujú automobilové novinárky.

Tento rok je to 15. ročník súťaže Women’s Worldwide Car of the Year. Porotu tvorí 82 automobilových novinárok z 55 krajín a piatich kontinentov. Medzi porotkyňami je aj jedna zástupkyňa z Českej republiky. Do tohtoročného ročníka bolo prihlásených 81 vozidiel, ktoré súťažili v ôsmich kategóriách. Novinárky zohľadnili kritériá ako bezpečnosť, kvalita, dizajn, pomer ceny a kvality, šetrnosť k životnému prostrediu a radosť z jazdy.

Víťaza hlasovania vyhlásia 6. marca, no víťazi v jednotlivých kategóriách sú už zverejnení. Ako najlepšie terénne vozidlo sa ukázala nová Toyota Land Cruiser. Ide o tretí model značky, ktorý sa v tejto súťaži presadil. V roku 2016 získala titul „Ekologické vozidlo“ Toyota Prius a o rok skôr bola Toyota Auris ocenená v kategórii „Ekonomické vozidlo“.

Nová Toyota Land Cruiser

Najnovšia verzia Land Cruiseru spája dizajn pripomínajúci svojich ikonických predchodcov, off-roadové vlastnosti a najnovšie technologické riešenia, ktoré zlepšujú komfort každodenného používania vozidla. Ide o skutočné terénne vozidlo s rámovou konštrukciou a so stálym pohonom 4×4.

Nová rámová platforma GA-F s vysokou tuhosťou a odolnosťou umožnila ešte lepšie jazdné vlastnosti. Vylepšený preplňovaný dieselový motor s objemom 2,8 litra a výkonom 205 koní v kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou Direct Shift zaručuje spoľahlivosť a efektívnu prevádzku v náročných podmienkach. Pokročilé systémy Multi-Terrain Select a Multi-Terrain Monitor poskytujú dodatočnú podporu pri jazde v teréne a systém odpojenia predného stabilizátora (SDM) zlepšuje vlastnosti vozidla v teréne. Land Cruiser je tiež veľmi funkčný, kabína vyrobená z kvalitných materiálov zaisťuje vysoký komfort cestovania a batožinový priestor má veľkú kapacitu.

Novinka je aktuálne v predaji aj na slovenskom trhu od 89 667 eur. Záujemcovia majú na výber dve výbavy a sedem farieb karosérie.

Značky:

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.