Toyota pripravuje na olympiádu v Tokiu lietajúce auto

0

Japonský automobilový gigant investoval do lietajúceho automobilu Skydrive, ktorý má zapáliť olympijský oheň na Letných olympijských hrách v Tokiu v roku 2020.

Skupina Cartivator sa pustila do konštruovania Skydrive vďaka prostriedkom zozbieraným v crowdfundingu. Vďaka dotácii  Toyoty môže práce urýchliť a navyše sa k skupine pridali aj inžinieri japonského výrobcu automobilov. Toyota investuje do tohto projektu  40 milionów jenov (321 414 eur).

Skydrive je trojkolesové vozidlo so 4 vrtuľami, v ktorom bude využitá technológia dronov. Bude  dlhé 2,9 m, široké 1,3 m a dosiahne rýchlosť 100 km/h. Prototyp bude schopný vzniesť sa do výšky 10 metrov.

Vozidlo má byť hotové a schopné letu do roku 2018, kedy sú naplánované prvé testy. Toyota dúfa, že tento prototyp bude môcť poslúžiť na zapálenie olympijského ohňa počas slávnostnej  ceremónie otvorenia LOH v Tokiu 2020.

Olympiáda v Tokiu v znamení technológií

Japonský výrobca automobilov je hlavným sponzorom Medzinárodného olympijského výboru do roku 2024.  Na Letných olympijských hrách v Tokiu má firma v úmysle predstaviť plnú zostavu svojich novátorských technológií pohonu. Tokio bude do tej chvíle vybavené 100 mestskými autobusmi poháňanými palivovými článkami, stanicou na čerpanie vodíka ako aj automobilmi s týmto pohonom – sedanmi Mirai.  V súčasnosti už Medzinárodný olympijský výbor disponuje flotilou hybridných áut Toyota a Lexus, na zabezpečenie olympiády ako aj prevoz turistov a športových fanúšikov poslúžia hybridné jachty tiež vyrobené Toyotou. Firma považuje olympiádu za príležitosť propagovať na celom svete motorizáciu založenú na vodíku ako alternatíve pre autá so spaľovacím motorom.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár