Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, oznámila zapojenie do projektu No More Ransom (NMR) s cieľom zefektívniť boj proti ransomvéru a kyberzločincom.

Trend Micro ako silný hráč na poli internetovej bezpečnosti bude pridruženým partnerom, ktorý bude obetiam vydierania poskytovať nástroje na dešifrovanie zablokovaných súborov.

„Ochrana zákazníkov je najvyššou prioritou a naším poslaním v Trend Micro je urobiť svet bezpečnejším miestom pre každého, kto používa internet,“ uviedol Rik Ferguson, viceprezident výskumu v oblasti bezpečnosti v spoločnosti Trend Micro. „Veríme v silu verejno-súkromných partnerstiev v boji proti spoločnému nepriateľovi. Projekty ako NMR sú ideálnym spojením  bezpečnostných komunít pre ochranu a vzdelávanie užívateľov o tejto škodlivej a rozmáhajúcej sa hrozbe.“

Projekt No More Ransom  združuje viac ako 30 partnerov z verejného i súkromného sektora, ktorí zdieľajú informácie o hrozbách a nástroje na boj proti nim a pomáhajú orgánom činných v trestnom konaní kolektívne podporovať obete a trestať osoby, zodpovedné za šírenie ransomvéru. Cieľom projektu je okrem pomoci ľuďom zasiahnutým útokom ransomvéru aj vzdelávanie používateľov, aby útokom predchádzali. Doteraz sa s pomocou NMR podarilo úspešne dešifrovať zariadenia takmer 6000 obetí ransomvéru.

Trend Micro spolupracuje s verejnými a súkromnými organizáciami vrátane Europolu, s cieľom kombinovať znalosti, čas a zdroje v celosvetovom boji proti kyberzločinu. Takéto partnerstvá umožňujú spoločnosti Trend Micro zdieľať informácie o hrozbách s políciou, ktorá útočníkov identifikuje a zastaví.

Verejno-súkromné partnerstva sú kľúčovým prvkom v boji za zastavenie účinnosti ransomvéru, využívaného na okrádanie obetí. Projekt spojenia silných organizácií z celého sveta, bojujúcich proti počítačovej kriminalite, umožňuje poskytovať používateľom informácie vzdelávacieho charakteru, aby sa mohli proti ransomvéru brániť. Zároveň ponúka nástroje, ako tie od Trend Micro, na dešifrovanie súborov po napadnutí zariadenia.