Nová webová aplikácia umožňuje rýchlo zistiť a skontrolovať základné informácie z listu vlastníctva. Jej používanie je jednoduché.

Webovú aplikáciu CICA (Cadastral Information Correctly Applied) sprístupnil Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky. Jej cieľom je poskytovať výpis z požadovaného listu vlastníctva pre informatívne účely. Službu môže využívať ktokoľvek, je dostupná na webovej adrese cica.vugk.sk.

Používatelia si môžu vyhľadať žiadaný list vlastníctva viacerými spôsobmi – použitím čísla listu vlastníctva, zadaním parcelného mena alebo pomocou priezviska. Vo všetkých prípadoch je potrebné zvoliť okres a katastrálne územie. Službu sme vyskúšali a pracuje sa s ňou naozaj pohodlne. Webová aplikácia je prehľadnejšia a jednoduchšia na používanie ako doterajšie riešenie, ktoré je dostupné na portáli katasterportal.sk.

Aktualizácia údajov prebieha v pracovných dňoch, nové údaje sú dostupné pred 20. hodinou. Informácia o aktuálnosti údajov je zobrazená priamo na výpise listu vlastníctva v pravej hornej časti. Funkčnosť služby by sa mala v blízkej budúcnosti rozšíriť aj o mapovú časť. Prípadné nedostatky je možné nahlásiť na emailovej adrese cica@skgeodesy.sk.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit