US-CERT sa dnes chystá prelomiť šifrovanie WPA2 na Wi-Fi sieťach

0

Bezpečné spojenie cez WPA2, zdá sa, nebude dostačujúce.

Kedysi používané WPA bolo synonymom zraniteľnosti a hovorilo sa o tom, že kto chce bezpečnú Wi-Fi sieť, potrebuje použiť protokol WPA2. Podľa serveru Ars Technica je možné využiť zraniteľnosti v protokole a na to je pripravený nový exploit KRACK (Key Reinstallation Attacks).

Dnes o 14:00 sa má uskutočniť pokus o prelomenie Wi-Fi zabezpečenej protokolom WPA2. Výskumníci z US-CERT chcú demonštrovať, ako sa cez opakovanie paketov, podvrhnutie obsahu cez HTTP injection alebo prevzatie kontroly nad TCP spojením.

Zatiaľ nie je jasné, ako pokus dopadne a aké reálne ohrozenie by sa týkalo verejných Wi-Fi sietí. Presné výsledky testovania nových spôsobov, ako narušiť protokol WPA2 by mali byť známe 1. novembra 2017.

Prečítajte si aj:

Pozor na to, aké stránky pozeráte na verejných Wi-Fi sieťach

Zdroj: The Verge

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár