Pozor na to, aké stránky pozeráte na verejných Wi-Fi sieťach

2

1 z 12 pozerá na verejných Wi-Fi „obsah pre dospelých“.

Spoločnosť Symantec vydala ďalší zo svojich reportov (PDF). V nich hovorí o tom, že používatelia majú mylný dojem z falošného bezpečia. Takmer dve tretiny (65%) Britov sa cíti na Wi-Fi hotspotoch bezpečne a len 19% používa VPN pri takomto spôsobe pripojenia.

Okrem toho, že 1 z 12-tich pripojených na takýchto Wi-Fi pozerá porno, 24% ľudí to robí v práci, zatiaľ čo 47% sledovalo takýto obsah v hoteloch a dovolenkových rezortoch. Niektoré hotely zvyknú mať nainštalovaný softvér na kontrolu prístupu k webu. V prípade, že sa pokúsite ísť na stránku tohto charakteru alebo iné typy stránok propagujúce napríklad násilie, dostanete informáciu o blokovaní prístupu.

64% používateľov sa pripája k emailovým službám, 52% do účtov sociálnych sietí a 29% kontrolovalo svoje bankové účty.

To, že k sieti pristupujete zo svoj počítač, neznamená vyššie bezpečie. Existuje hlboká priepasť medzi tým, čo si používatelia myslia a čo je skutočne bezpečné. To v správe potvrdil Nick Shaw, viceprezident a generálny manažér spoločnosti Norton by Symantec.

Zdroj: Beta News

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Na verejných wifi sietach zasadne pouzivam iba webove stranky ako spravodajske serveri, pocasie, turisticke planovace nic ine. Ziadny internet banking ani mail a FB ucet uz duplom nie!

  2. Pingback: US-CERT sa dnes chystá prelomiť šifrovanie WPA na Wi-Fi sieťach | TOUCHIT

Pridaj komentár