Dvojica nadšencov vytvorila neexistujúcu verziu operačného systému Windows. Poteší každého pamätníka.

Čo by sa stalo, ak by Microsoft vylepšil Windows 3.1 a už po roku by vydal novú verziu s podtitulom 93? Táto myšlienka je základom webovej stránky www.windows93.net. Tá v sebe ukrýva prvú cloudovú verziu operačného systému od Microsoftu. Windows 93 prezentuje, ako by mohol vyzerať operačný systém pred uvedením revolučnej 95-ky. Ak ste už v tej dobe boli na svete, krátka návšteva spomenutého webu je zábavným výletom do histórie. Ak nie, môžete sa pozrieť, ako to pred 22 rokmi vyzeralo. Respektíve, ako to mohlo vyzerať.

Windows 93 disponuje klasickým používateľským rozhraním. Nechýbajú kultové programy ako Wolfenstein 3D, Solitaire, defragmentácia disku alebo virtuálne dievča, ktoré vám pred X rokmi tancovalo nad panelom úloh. Výhodou Windows 93-ky je aj štandardná ponuka Štart, ktorá mala minimalistické rozhranie a obsahovala všetko potrebné. Zabudnite na moderné dotykové rozhranie, ktoré dnes irituje určitú skupinu používateľov.

Zábavný výlet do histórie. Aj takto možno definovať webovú verziu neexistujúceho systému Windows 93

Zábavný výlet do histórie. Aj takto možno definovať webovú verziu neexistujúceho systému Windows 93

Hoci si Windows 93 zachováva nostalgický vzhľad, autori obohatili systém o množstvo aktuálnych prvkov. K dispozícii máte Zkype, Wolfenstein 3D sa nazýva Castle GAFA 3D a lemujú ho ikony Gmailu a Facebooku a pozriete si aj Hviezdne Vojny – vo veľmi špecifickom prevedení.

Windows 93 je jednoducho podarený vtip a výborný spôsob, ako zabiť 10 – 15 minút času. Dajte si však pozor, kam klikáte 🙂

Zdroj: Reddit

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit